Kredi ve Yurtlar Kurumu burs sonuçları

Giriş Tarihi: 24.12.2014 11:39 Güncelleme Tarihi: 30.12.2014 11:48
Kredi ve Yurtlar Kurumu burs sonuçları

Kredi ve Yurtlar Kurumu kredi ve burs sonuçları - Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) başvuru yapan tüm adaylar merakla sonuçları bekliyor. KYK sonuçları ile ilgili tüm gelişmeler sabah.com.tr de

KYK kredi ve burs başvuru sonuçları henüz açıklanmadı.

Öğrencilere sağlanan kredi ve burs imkanları yeni sisteme göre e-devlet üzerinden yayınlanacak. ödemeleri Ocak ayından itibaren yapılacak. İşte detaylar..

KYK tarafından sonuçların açıklanması merak içinde bekleniyor. Burs ve kredi sonuçları açıklandıktan sonra e-devlet üzerinden sorgulanabilecek ve KYK tarafından Ocak ayından itibaren öğrencilere ödenmeye başlanacak.

KYK kredi ve burs sonuçları öğrenciler tarafından heyecanla beklenirken, sonuçlar açıklandıktan sonra KYK kredi ve burs sonuçlarını e-devlet üzerinden sorgulayabilecekler. KYK kredi ve burs sonuçları ne zaman açıklanacak henüz net bir bilgi yok fakat önümüzdeki günlerde sonuçların açıklanması bekleniyor.

KYK burs ve kredi sonuçları bu yıl ilk kez KYK'nın sitesinden değil e-devlet üzerinden açıklanıyor. e-devlet şifresi ile KYK burs ve kredi sonuçları sorgulanabilecek.


BURSLAR VE KREDİLER NE ZAMAN ÖDENECEK

Kurumumuzun Ziraat Bankası ile yaptığı ve 1 Temmuz 2014'te yürürlüğe girecek protokolde yeni düzenlemeler hayata geçiyor. Eski protokolde öğrencilere burs ödemeleri her ayın 6'sında, kredi ödemeleri ise 7'sinde yapılırken yeni protokolle ödemeler, öğrencilerin T.C kimlik numaralarının son hanesine göre belirlenen tarihlerde yapılacak. Buna göre, T.C kimlik numarasının son hanesi '0' olanlar için ödeme günü her ayın 6'sı olurken, kimlik numarasının son hanesi '2' olanlara ödemeler ayın 7'sinde, '4' olanlara ayın 8'inde, 6 olanlara ayın 9'unda ve kimlik numarası 8 ile bitenlere burs ve kredi ödemeleri her ayın 10'unda yapılacak.

Kurumumuzun yaptığı yeni protokolde daha önceki protokollerde olmayan bir yenilik daha dikkati çekiyor. Protokolün yürürlüğe girdiği tarihten itibaren tahsilat işlemlerinde sanal pos imkanı devreye giriyor. Bu düzenlemeyle tahsilatlar artık internet üzerinden kredi kartı ile de yapılabilecek.

Yine imzalanan protokolde bankanın vadesiz hesapta mevduatı bloke etmesi kaldırılırken öğrencilere yapılan kredi ödemeleri üzerinden alınan binde 2'lik komisyon binde 1'e düşürülüyor.E-devlet'te yer alan açıklama şu şekilde;

Yükseköğrenim öğrencilerinin barınma, beslenme, kredi-burs hizmetleriyle öğrenimlerine; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle kişisel gelişmelerine katkıda bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, başlangıçta Millî Eğitim Bakanlığının denetiminde iken, bu denetim 06 Şubat 1970 tarihli Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi gereğince Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmiş, daha sonra 13.12.1983 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 179 sayılı KHK?nin 52/b maddesi ile Millî Eğitim Bakanlığının bağlı kuruluşu, 04.05.2009 tarih ve 27218 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanının onayı ile Başbakanlığa bağlı kuruluş haline getirilmiş, 10.12.2010 tarih ve 27781 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6082 sayılı Kanun ile Başbakanlığa bağlanmış, bilahare 08.07.2011 tarihli ve 27988 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi gereğince de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ilgilendirilmiştir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredi ve Yurtlar Kurumu burs sonuçları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN