Askeri lisede gözetmensiz sınav

Giriş Tarihi: 31.12.2014
Askeri lisede gözetmensiz sınav

Işıklar Askeri Hava Lisesi, geleceğin komutanlarını dürüst ve samimiyet ilkelerini aşılamak için sınavları gözetmensiz yapma kararı aldı

Işıklar Askeri Hava Lisesi, öğrencilere samimiyet ve dürüstlük değerlerini aşılamak için ilginç bir uygulama başlattı. "Gözetmen Sizsiniz Projesi" kapsamında sınavlar gözetmen öğretmen olmadan yapılıyor. Işıklar Askeri Hava Lisesi Ölçme, Değerlendirme Kısım Amiri Yüzbaşı İsmail Hakan Yanık, 750 öğrenci bulunan okulda 5 yıldır bu projeyi uyguladıklarını anlattı. Yanık "Hazırladığımız sınav planlarını okulda panolara asıyoruz. Öğrencilerimiz bu panolardan sınava girecekleri salonları görüyor ve o salona gidip yerlerine oturuyorlar. Daha sonra gözetmen arkadaşımız salona gidip sınav kağıtlarını dağıtıyor ve sınav süresini öğrencilere belirtip ayrılıyor. Gözetmen arkadaşımız, sınav bitiminde tekrar salona giderek kağıtları toplayıp bize teslim ediyor. Bu projedeki asıl amacımız, Hava Kuvvetleri'nin temel değerleri olan dürüstlük, cesaret ve samimiyet ilkelerini öğrencilerimize aşılamak. 5 yıldır devam eden projemizden çok olumlu sonuçlar alıyoruz. Komutanlarımız da bu uygulamadan çok memnun ve devamı için bize direktif veriyorlar" dedi.

"BİZE GÜVENİYORLAR "
Okulun 12'nci sınıf öğrencisi Şükrü Han Şahin ise bu uygulamanın kendilerine olan güveni gösterdiklerini belirterek "Bu güveni aksatmamak için derslere daha sıkı çalışıyoruz. Bu sistem sayesinde komutanlarımızla aramızda karşılıklı bir güven var. Bu sonsuz güveni biz de sınavlarımızda gösteriyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askeri lisede gözetmensiz sınav
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN