Başbakanlık burs ve kredi sonuçları sorgulama

Giriş Tarihi: 2.1.2015 10:53 Güncelleme Tarihi: 7.1.2015 15:06
KYK Başbakanlık burs ve kredi sonuçları sorgulama

Öğrencilerin merakla beklediği Yurtkur, Başbakanlık burs ve kredi sonuçları açıklandı.Yurtkur, burs ve öğrenim kredileri hakkında tüm bilgiler haberimizde

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu burs sonuçlarını açıkladı. KYK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, burs-kredi miktarı 300 liradan 330 liraya yükseltildi.

Kurum tarafından lisans öğrencilerine 330, yüksek lisans öğrencilerine 660, doktora öğrencilerine ise 990 lira burs-kredi ödemesi yapılacak.

KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI İÇİN TIKLA

Burs-kredi alacak öğrenciler, taahhütnamelerle ilgili işlemlerde artık noter masrafı ödemek zorunda kalmayacak. Öğrencilerin söz konusu taahhütnameleri, noterlere gitmeden 31 Ocak 2015 tarihine kadar PTT üzerinden temin ettikleri e-Devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden onaylamaları yeterli olacak.

Burs ve Kredi başvuru sonuçlandırma sistemi değişti

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) müracaatlarında 'devrim' gibi uygulama... Gençlik ve Spor Bakanlığı, KYK'ya yapılan yurt, burs ve kredi başvurularında kullanılan puanlama sisteminde yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Yeni sisteme göre; KYK'nın yurtlarında konaklamak ya da kredi ve burs almak isteyen öğrencilerin beyanları, aralarında Maliye, Aile ve Sosyal Politikalar, Çevre ve Şehircilik, Adalet, Gümrük ve Ticaret Bakanlıkları'nın da yer aldığı 11 farklı noktanın bulunduğu 'Çok Noktalı Kontrol' adlı sistemden taranarak kontrol ediliyor. Bakanlık böylelikle, özellikle ailesinin maddi durumu, yurtlarda öncelik tanınan dezavantajlı gruplar içerisinde yer alma gibi sıralamayı ve burs-kredi sonuçlarını etkileyen bilgilerde mümkün olan en doğru sonuca ulaşıyor.

SINAV DUYURUSUNA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar" çerçevesinde istihdam edilmek üzere, 20 Ekim 2014 – 26 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılan Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli sözlü sınavı sonuçları açıklanmış olup, asıl listede yer alan adayların aşağıdaki belgeleri 16 Ocak 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar ilgili Bölge Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

1- KPSS sonuç belgesinin aslı veya internet çıktısı,

2- Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya kurumca onaylı sureti,

3- Erkek adaylar için askerlik durumuna ilişkin yazılı beyanı,

4- Adli sicil kaydı olmadığına dair yazılı beyanı,

5- Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığına dair yazılı beyanı,

6- 6 adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayabilecek nitelikte olan)

7- Nüfus cüzdanı fotokopisi,

8- Kamuda görev yapmış ise buna dair hizmet belgesi,

9- Mal bildirimi formu.


NOT: Sınav duyurusunda da belirtildiği üzere, herhangi bir nedenle boş kalan Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli pozisyonu için yedek adaylar hizmet sözleşmesi imzalamak üzere başarı sırasına göre davet edilecektir.

Sonuçlar için tıklayınız


2014-2015 KYK KREDİ BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI

Yüzbinlerce öğrencinin büyük merak içerisinde beklediği 2015 yılı Kredi ve Burs sonuçları açıklanmıştır.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde;

YÜKSEK Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen burs/kredi miktarı 300 TL'den 330 TL'ye yükseltildi. Kurum tarafından lisans öğrencilerine 330 TL, yüksek lisans öğrencilerine 660 TL, doktora öğrencilerine ise 990 TL burs/kredi ödemesi yapılacaktır.

Öğrenciler burs/kredi sonuçlarını www.kyk.gov.tr adresinden öğreneceklerdir.

Burs/kredi kazanan öğrencilerin burs/kredi taahhütnamelerini noterlere gitmeden 31.01.2015 tarihine kadar PTT üzerinden temin ettikleri e-devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden onaylamaları yeterli olacaktır. Böylece öğrencilerimiz noter masrafı ödemek zorunda kalmayacaktır.

Öğrencilerimiz burs ve kredi ile ilgili bütün ayrıntıları, www.kyk.gov.tr adresinden öğrenebilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YURT İÇİNDE YÜKSEKÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERİN BURS/KREDİ SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ

YURT DIŞINDA YÜKSEKÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERİN BURS/KREDİ SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ


16.Hafta Yedek Yerleştirmeleri

Yeni yıl tatilinin uzatılması nedeniyle 16. hafta yedek yerleştirme işlemlerinin son kayıt günü 09 Ocak 2015 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.

Müfettiş Yardımcılığı Sınav Sonuçları

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Müfettiş Yardımcılığı sınavını kazanan adaylar belli oldu.

Kazananların Listesine ulaşmak için tıklayınız.

2015 YILI BESLENME YARDIMI MİKTARI BELİRLENDİ

Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurtlarında barınmakta olan öğrencilere sağlanan beslenme yardımı;
2014 yılında günlük 7.30 TL iken, 2015 yılında günlük 8 TL'na yükseltimiştir

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK Başbakanlık burs ve kredi sonuçları sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN