Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da okullar tatil mi – 9 Ocak Cuma günü tatil mi?

Türkiye dondurucu havanın etkisine girdi. Bazı iller'de okullar tatil edildi, bazı bölgelerde ise kar yüzünden yollar kapandı. Peki, okullar 9 Ocak Cuma günü tatil olacak mı? Hangi illerde, hangi okullar tatil edildi?

Giriş Tarihi: 7.1.2015 10:37 Güncelleme Tarihi: 8.1.2015 17:20
Ankara'da okullar tatil mi – 9 Ocak Cuma günü tatil mi?

Valiliğin'den yapılan açıklmada okullar 9 Ocak Cuma günü tatil edildi. Okulların tatil olduğu iller listesinde Afyonkarahisar, Kocaeli, Kastamonu, Bayburt, Denizli ve Tunceli yer alıyor.

İŞTE EĞİTİME ARA VERİLEN İL VE İLÇELER:

Ankara

Ankara'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle eğitime 8 ocak perşembe günü'de ara verildi.

Çorum

Çorum Valisi Ahmet Kara, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta okullarla kamuda çalışan hamile ve engelliler için verilen tatil kararının bir gün daha uzatıldığını belirtti.

Vali Kara yaptığı açıklamada, gece başlayan ve sabah saatlerinde tipi şeklinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil edildiğini hatırlattı.

Yarın da aynı olumsuzlukların devam edebileceği düşüncesiyle merkez ve 13 ilçede İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okul öncesi, ilk ve ortaokulların tatil edilmesine karar verildiğini ifade eden Vali Kara, kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti.

Kastamonu

Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Yalova

Yalova'da yoğun kar eğitimi de vurdu. İl genelinde öğrencilerin okullara gidiş gelişlerinde sıkıntı yaşanması için Yalova Valiliği il merkezi ve ilçelerdeki bütün okulların bir gün süre ile tatil edilmesine karar verdi. Yalova'da eğitim ve öğretime 9 Ocak 2015 cuma günü devam edilecek.

Afyonkarahisar

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik veriler ve devam eden kar yağışı nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerdeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime ara verildiği belirtildi. Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de bir gün idari izinli olacağı kaydedildi.

Karabük

Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:
"Meteorolojiden alınan bilgilere göre, ilimizde bu geceden itibaren aralıklarla yoğun ve etkili kar yağışı olacaktır. Kar yağışıyla birlikte mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklık, buzlanma ve don olayları da beklenmektedir. Bu sebeple ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 8 Ocak Perşembe günü bir gün tatil edilmiştir."

Denizli

Denizli'nin Honaz İlçesi'nde kar kalınlığı 38 santimetreyi buldu. Kar yağışının sürdüğü Honaz'da Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, ilçenin ana arterlerinin açık olduğunu, Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalleye dönüştürülen köy yollarını ulaşıma açılması için gayret gösterdiklerini söyledi.

Devecioğlu, "Kar kalınlığı 38 santimetreyi buldu. 15 yıldır böyle kar yağmıyordu. Halkımızdan rica ediyorum; yiyecek sıkıntısı çeken kuşlar için balkon ya da camlarının önüne yem bıraksınlar" dedi.

Bolu

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, twitter hesabından yaptığı açıklama ile kar yağışı nedeniyle okulların yarın için bir gün süreyle tatil edildiğini açıkladı.
Vali Zahteroğulları, 'Evet, hava ve yol koşulları zorunlu kıldığında tatil olacağını söylemiştik. 8 Ocak Perşembe tatil' tweet'ini paylaştı.

Öğrenciler de Vali Zahteroğulları'nın tweet'ine karşılık, 'Valilerin en cicisi', 'Bir gün tatille 20 bin öğrencinin duasını aldınız sayın valim', 'Adamsın adam', 'Valilerin en yakışıklısı', 'En büyük vali bizim vali', 'Bence direkt yarı yıl tatiline girelim' ve 'Allah razı olsun vali amca' gibi tweetlerle sevinçlerini paylaştı.

Bolu'da il genelindeki tüm okullar tatil edilirken, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamileler de idari izinli sayılacak.

Adıyaman

Çelikhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle okulların 2 gün tatil edildiğini belirtti.

Ordu

İl Mili Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın eğitim öğretim yapılmayacak.

Buna göre Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Ulubey ve Ünye ilçelerinin tamamı ile Perşembe ilçesinde taşımalı eğitim veren okullarda eğitime 8 Ocak Perşembe günü ara verildi.

Zonguldak

Zonguldak'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime ara verildiğini söyledi.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri de kar yağışının etkisini artıracağını belirterek, vatandaşları buzlanmanın yanı sıra don riskine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da okullar tatil mi – 9 Ocak Cuma günü tatil mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN