Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de okullar tatil mi – 9 Ocak Cuma günü tatil mi?

'de kar yağışı etkisini artırmaya başladı. Peki 9 Ocak Cuma günü için kayseri okullar tatil mi?

Giriş Tarihi: 7.1.2015 11:05 Güncelleme Tarihi: 8.1.2015 17:19
Kayseri'de okullar tatil mi – 9 Ocak Cuma günü tatil mi?

KAYSERİ

Valiliği'nden yapılan açıklama ile yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde orta, lise ve dengi okullarda eğitime 8 Ocak Perşembe bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Ayrıca Kayseri'nin Sarız İlçesi'nde yoğun kar yağışından dolayı okullar 1 gün tatil edildi.

Kayseri'de 3 gündür aralıklarla devam eden kar, bugün öğle saatlerinden itibaren kent merkezinde de etkisini gösterdi. Yoğun kar yağışı ile beraber Sarız ilçesinde okulların 1 gün tatil edildiği öğrenildi.

SAKARYA

Sakarya'da kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm okullarda eğitime iki gün ara verildi.

SAMSUN

Samsun Valiliği, devam eden olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle merkez ve tüm ilçelerde ilkokul, ortaokul ve liselerde 8 Ocak Perşembe günü eğitime ara verileceğini bildirdi.

SİVAS

Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun, il genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın ara verilmesini kararlaştırdığı belirtildi.

TOKAT

Tokat'ın Erbaa ve Niksar ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erbaa ve Niksar ilçelerinde kar yağışının etkili olduğunu söyledi.

Gerekli toplantıların ve durum değerlendirmesinin yapıldığını belirten Yazıcı, "Bu iki ilçemizde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildi. Eğer diğer ilçelerimizde de yoğun kar yağışı olursa ayrıca değerlendirilecek" diye konuştu.


TUNCELİ

Tunceli'de okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi.


UŞAK

Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, Uşak Meteoroloji Müdürlüğü'nün Hava Tahmin Raporlarında bildirilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler değerlendirildiğinde, öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için;
"İl genelinde ilçeler dahil temel eğitim (Taşıma Merkezi Okullar) ve ortaöğretim kapsamında taşımalı olarak erişim sağlanan öğrencilere ve birleştirilmiş sınıflı köy okullarının 08 Ocak 2015 Perşembe günü 1 gün süreyle tatil edilmesine, Eşme İlçemizde bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumlarının 08 Ocak 2015 Perşembe günü 1 gün süreyle tatil edilmesine, Bunların dışında kalan yerleşim yerlerindeki okullarımızda Eğitim Öğretimin devam etmesine karar verilmiştir" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri'de okullar tatil mi – 9 Ocak Cuma günü tatil mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN