Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEB TEOG sınav sonuçları açıklandı - Tıkla sonucunu öğren

8. sınıf öğrencileri için yapılan TEOG sınav sonuçları az önce açıklandı. Öğrencilerin günlerdir merakla beklediği TEOG sınav sonuçlarını haberimizde bulunan linke tıklayıp öğrenebilirsiniz. MEB sınav sonuçlarının daha önce 2 Ocak'ta açıklanacağı belirtilmiş daha sonra sınav hakkında açılan davalar devam ettiği için bugüne ertelemişti.

Giriş Tarihi: 9.1.2015 21:07 Güncelleme Tarihi: 9.1.2015 21:12
MEB TEOG sınav sonuçları açıklandı - Tıkla sonucunu öğren
Öğrencilerin günlerdir merakla beklediği haber geldi. Akşam saatlerinde TEOG sınav sonuçları açıklandı. TEOG sınav sonucunu öğrenen öğrenciler sosyal medyayı adeta salladı.

MEB BASIN MÜŞAVİRİ AÇIKLAMIŞTI!

MEB Basın Müşaviri Özkan: - (Türkçe ve Matematik derslerinde açılan davalar) İvedi yargılama usulünce öngörülen makul sürede mahkemeden herhangi bir iptal kararı gelmediğinden, sınav sonuçlarının bu akşam saat 21.00'de açıklanmasına karar verildi" demişti.

MEB Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Temel eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 26-27 Kasım ve 13-14 Aralık'ta yapılan ve 8. sınıflar I. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemlerinin 29 Aralık'ta tamamlandığını söyledi.
Ortak sınavlar e-Kılavuzunda, sonuçların Ocak ayı içerisinde açıklanacağının belirtildiğini hatırlatan Özkan, "Sınav sonuçlarını daha erken açıklayacak duruma gelmiş olmamıza rağmen, Türkçe ve Matematik derslerinden birer soruya açılan davalar nedeniyle çocuklarımızın mağduriyet yaşamaması için mahkeme süreci beklenmekteydi. Gelinen aşamada 2577 sayılı yasanın 20/B maddesi gereğince ivedi yargılama usulünce öngörülen makul sürede mahkemeden herhangi bir iptal kararı gelmediğinden, sınav sonuçlarının bu akşam saat 21.00'de açıklanmasına karar verildi" dedi.


TEOG SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sınav sonuçları ise MEB.gov.tr ve e-Okul sistemi üzerinden sorgulanabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB TEOG sınav sonuçları açıklandı - Tıkla sonucunu öğren
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN