'Ne olur telefonu bırakıp, benimle ilgilenin'

Giriş Tarihi: 14.1.2015
'Ne olur telefonu bırakıp, benimle ilgilenin'
Günlük yaşamın artık vazgeçilmezi olan sosyal medya ve internetten çocuklar da yakınmaya başladı. İlkokul öğrencileri arasında yapılan bir ankete göre çocuklar; anne ve babalarının akıllı telefonla uzun süre geçirmesinden şikayetçi. Oğuzkaan Eğitim Kurumları'nın, ilkokul öğrencilerine yönelik yaptığı bir anket çalışması çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı. Öğrencilere, 'okul sonrası aileleri ile ilgili nasıl vakit geçirdikleri' ve 'nasıl vakit geçirmek istersiniz ?'soruları yöneltildi. İlkokul öğrencilerinin verdiği yanıtlar, başta aileler olmak üzere herkesi şaşırttı. Minikler en çok ebeveynlerinin cep telefonlarıyla vakit geçirmelerinden şikayetçi oldu.

SOHBET ETMEK İSTİYORLAR
İşte öğrencilerin yazdıklarından bazıları:
"Ben ailemle aile oyunları oynamak istiyorum ve oyun günlerimizin olmasını istiyorum. Ama canları sıkılıyor oynamak istemiyorlar. Eline tablet, bilgisayar ve telefon alıyorlar."
"Ailemle daha fazla vakit geçirmek istiyorum. Mesela telefona bakmaları yerine sohbet etmek istiyorum. Oyunlar oynayıp babaannemle ile anneanneme gitmek istiyorum. Hoplayıp zıplamak istiyorum. Ailemiz şu telefonları bırakıp bir dakika bile olsun bizimle ilgilensinler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ne olur telefonu bırakıp, benimle ilgilenin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN