hesaplama e-okul'dan nasıl yapılır?

Giriş Tarihi: 19.1.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 21.1.2015 11:39
Takdir teşekkür hesaplama e-okul'dan nasıl yapılır?

Okulların yarıyıl tatiline girmesine sayılı günler kala öğrencilerin karne heyecanı başladı. Öğrenciler alıp almadıklarını merak ediyor. Peki takdir teşekkür notu hesaplamasını nasıl yapabilirsiniz? İşte cevabı...

İlköğretim ve lise öğrencilerinde telaşının başlamasıyla öğrenciler ve veliler e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne akın etti. E Okul VBS sayesinde öğrenciler son sınav sonuçları, sözlü notları ve karne notlarını hesaplayarak takdir ve teşekkür puanlarını öğrenebilirler.

Takdir ve Teşekkür Belgesi ilk ve orta öğretim öğrencilerin bir yıllık eğitim-öğretim döneminde, her dönem sonunda başarılarına göre aldıkları belgedir. Bu belge 4. sınıftan başlayarak 12. sınıfa kadar olan eğitim dönemini kapsar. Yazılılardan alınan notların ortalaması öğrencinin takdir, teşekkür ya da belge alamama durumunu belirler.

Öğrenci notları e-Okul üzerinden kontrol edilir. Verilen takdir ve teşekkür hesaplama belgesi sayfası açılır. Notlar ders bölümlerine girilir. Her ders saati ve notları dikkatle yazılmalıdır. Hesapla tuşuna basıldıktan sonra altta belge sonucu ve ortalaması çıkar.

E-OKULVELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ NEDİR?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile ebeveynler çocuklarının eğitim durumlarını yakından takip edebiliyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile veliler, çocuklarının notlarını ve devamsızlık durumlarını anında öğrenebiliyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi; ebeveynlerin her zaman çocuklarının eğitim durumlarını takip altında tutulabilmesini hedefler. Çünkü bu sistem ile ebeveynler sadece internet sayesinde herhangi bir okulda eğitim alan çocuklarının ders notlarına, devamsızlıklarına, yıl içinde verilen ödevlerini yapıp yapmadıklarına, haftalık ders programlarına, sağlık problemlerine gibi eğitim sürecine ilişkin tüm ayrıntılara ulaşabilirler.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Takdir teşekkür hesaplama e-okul'dan nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN