Türkiye'nin en iyi haber sitesi

başvuruları

MEB, 15 bin öğretmen kadrosu için başvuruları almaya başladı. Başvurular 4 Şubat Çarşamba gününe kadar yapılabilecek.

Giriş Tarihi: 29.1.2015 16:00
2015 Şubat ataması başvuruları
Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması şeklinde olacak. Başvuruya esas taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda alım yapılacak.

Bakanlık, 15 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere bugünden itibaren başvuruları almaya başladı. Başvurular, 4 Şubat Çarşamba gününe kadar yapılabilecek.

Başvuru ve atamaya ilişkin iş ve işlemler, kurumun "http://personel.meb.gov.tr/" internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek.

28 ŞUBAT MAĞDURU ÖĞRETMENLER DE BAŞVURABİLECEK

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla, dünkü Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle öğretmenliğe girişte "40 yaş" sınırı kaldırılmıştı.

Bu düzenlemenin 28 Şubat sürecinde KPSS'de yeterli puan almasına ve diğer şartları taşımalarına rağmen, kılık kıyafet ve benzeri nedenlerle öğretmenliğe girişi engellenen öğretmenlerin yoğun talepleri üzerine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla kaldırıldığı bildirilmişti.

Buna göre, gerekli koşulları sağlayan ancak daha önce 40 yaş sınırı nedeniyle öğretmenlik başvurusu yapamayan adayların başvurularının da kabul edileceği kaydedilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2015 Şubat ataması başvuruları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN