ve kredi onayları ne zaman bitecek?

Giriş Tarihi: 29.1.2015 10:45 Güncelleme Tarihi: 29.1.2015 10:46

ve kredi taahhütnamelerini onaylama işlemleri 31 Ocak'ta sona erecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu'ndan ve kredi almaya hak kazanan öğrencilerin taahhütnamelerini onaylama işlemleri 31 Ocak 2015 tarihinde sonra erecek.

Yurtiçinde öğrenim gören ve 2014-2015 öğretim yılında burs ile kredi almaya hak kazanan öğrencilerin taahhütnamelerini onaylamaları gerekiyor. Öğrencilerin PTT şubelerinden alacakları şifre ile 'www.turkiye.gov.tr' adresinden gerçekleştirilecek işlemler, 31 Ocak 2015 tarihinde son bulacak. Taahhütnameleri onaylamayan öğrenciler ise haklarını kaybedecek. Yurtdışında öğrenim gören öğrencilerin burs ve kredi onaylama işlemleri ise 31 Mart 2015 tarihinde sona erecek.

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu, lisans öğrencilerine aylık 330 TL, yüksek lisans öğrencilerine 660 TL ve doktora öğrencilerine de 990 TL ödeme yapıyor. Öğrenciler, konuya ilişkin diğer detaylara www..gov.tr adresinden ulaşabilecek.

KYK BORÇ SORGULAMA

KYK'dan alınan kredi ve diğer işlemler ile ilgili internet üzerinden sorgulama yaparak borç durumu görüntülenebilmektedir. Bunun için E-Devlet üzerinden hizmet sunulmaktadır. E-Devlet hizmet menüsünde bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü altındaki KYK Öğrenim Kredisi Sorgulama ya da KYK Katkı Kredisi Sorgulama gibi sorgulama sayfalarını kullanarak aldığınız bu yardımların toplam borcunu öğrenebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu hizmetten yararlanmak için E-Devlet üyeliğinizin bulunması yeterlidir. Özellikle okulun bitiren ve geri ödemesi başlayacak olan kişilerin, bu sorgulamayı yaparak güncel borçlarını öğrenmesi ve geri ödeme konusunda takipte olması gerekmektedir. Bunun yanında aynı hizmetler Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nün internet sitesi üzerinden de sunulmaktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs ve kredi onayları ne zaman bitecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN