Yatay geçişle doğru mesleği bulun

Giriş Tarihi: 4.2.2015
Yatay geçişle doğru mesleği bulun
YÖK, okuduğu üniversite ve bölümde mutlu olmayan öğrenciler için yatay geçiş imkanlarını genişleterek yeni düzenlemeler yaptı. Doğru üniversite ve meslek seçimi için bu dönemin bir fırsat olduğunu vurgulayan uzmanlar, sınava yeniden girmektense öğrencinin puanı ve not ortalaması doğrultusunda hayalindeki üniversite ve bölüme geçme imkanı olduğunu hatırlatıyor. Üsküdar Üniversitesi Tercih Danışmanı Uzman Psikolojik Danışman Ece Tözeniş, üniversite eğitiminde mutsuzluğun yaşanmaması için adayların doğru mesleği seçmesinin önemine vurgu yaparak şu önerilerde bulundu:
Meslek testi yapın: Meslek seçimi konusunda hala kararsızsanız Holland Mesleki Kariyer Envanteri'ni yapın. 90 soruya verdiğiniz cevaplar doğrultusunda kişilik özelliklerinizi yansıtabileceğiniz meslekler karşınıza çıkıyor.
Üniversiteleri gezin: Özellikle vakıf üniversiteleri tercih dönemlerinde olduğu gibi bu günlerde tanıtım faaliyetlerini sürdürüyor. Okulları mutlaka gezin.
Burslarından yararlanın: Vakıf üniversitelerinin bu döneme özel sağladıkları burs imkânları da var. Bunları iyi araştırın. Yatay geçişle ilgili tüm sorularınızın cevabını www. hayattercihtir. com isimli internet sitesinde de bulabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatay geçişle doğru mesleği bulun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN