Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yükseköğretim Kurulu'ndan yazılı açıklama

"Yükseköğretim kurumlarını zamanında bitiremeyen öğrencilerimizin ödeyecekleri katkı payı ve öğrenim ücretlerine ilişkin sorunun çözümü için Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşüldü. Bu görüşmede konu müzakere edildi ve kendileri sorunun çözümüne yönelik çalışma başlatılması talimatını verdiler"

Giriş Tarihi: 5.2.2015 22:17 Güncelleme Tarihi: 5.2.2015 22:43
Yükseköğretim Kurulu'ndan yazılı açıklama
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yükseköğretim kurumlarını zamanında bitiremeyen öğrencilerin ödeyecekleri katkı payı ve öğrenim ücretlerine ilişkin sorunun çözümü için Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşüldüğünü, kendilerinin sorunun çözümüne yönelik çalışma başlatılması talimatı verdiğini bildirdi.

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, son günlerde gündeme gelen yükseköğretim kurumlarını zamanında bitiremeyen öğrencilerin ödeyecekleri katkı payı ve öğrenim ücretlerine ilişkin sorunun çözümü için Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı ile birlikte Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşme yapıldığı aktarıldı.

Açıklamada, "Bu görüşmede konu müzakere edildi ve kendileri sorunun çözümüne yönelik çalışma başlatılması talimatını verdiler. Çok kısa bir süre içerisinde bu konuda gelişme kaydedileceğini umuyoruz" ifadesi kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yükseköğretim Kurulu'ndan yazılı açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN