Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kez servis şoförleri derse girdi

MEB, 81 ilde toplam 59 bin 199 servis şoförüne örnek davranış modelleri, trafik ve ilkyardım eğitimleri verdi. Eğitimler mart ayında da devam edecek

Giriş Tarihi: 18.2.2015
Bu kez servis şoförleri derse girdi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), velilerin içini rahatlatan önemli bir uygulamayı hayata geçirdi. Öğrenci servis araçlarıyla ilgili son dönemlerde yaşanan olumsuzlukları önlemek amacıyla servis şoförlerine eğitim verilmeye başlandı. İlki 21 Ocak-01 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen uygulama kapsamında 81 ildeki toplam 84 bin 873 araç sürücüsünden 59 bin 199'una trafik, ilkyardım ve davranış kuralları başlıklarında ortalama 6 saat eğitim verildi. 3 saatlik ilk programda şoförlere örnek davranış modelleri öğretildi. Taşıma güzergahları, okul müdürlüğü, araç sürücüsü ve rehber personelin servis araçlarına ilişkin yükümlülükleri, yaş ve engel grupları itibarıyla öğrenci, şoför ve veli davranış modelleri anlatıldı.Türkiye genelindeki servis şoförlerinin yüzde 70'i eğitimlerini tamamladı. Kalan yüzde 30'a da Mart ayı içerisinde eğitim verilecek.

SES TONU DERSİ VERİLDİ

Sürücülere rehber öğretmenler tarafından kılık kıyafetten, öğrencilerle konuşması sırasındaki ses tonuna kadar tüm davranışlarına ilişkin uygulamalı eğitimler verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kez servis şoförleri derse girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN