Hangi iller'de okullar edildi

Giriş Tarihi: 18.2.2015 12:02
Hangi iller'de okullar tatil edildi

Sibirya soğukları ile birlikte çok daha yoğun olarak gelen kar yağışı bazı illerde bugün kuvvetli şekilde etkisini gösterdi. Kar yağışı sebebiyle bazı iller'de okullar edildi. Peki hangi iller'de okullar tatil edildi? İşte tüm soruların cevabı haberimizde

Yurt genelinde etkisini gösteren ve yer yer tipi halinde yağan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi bir çok il ve ilçede yollar kapanırken bir hayata durma aşamasına geldi durum böyle olunca öğrenci ve velilerin merakla beklediği soru okullar mi oldu. işte merakla beklenen sorunun cevabı yurt genelinde kar tatlili ilan edilen iller.

KAR TATİLİ OLAN İLLER:


BALIKESİR


Balıkesir'de kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın eğitime ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, olumsuz hava şartlarının sürdüğü merkez ile bazı ilçelerde ulaşımda aksamalar yaşandığı bildirildi.
Açıklamada, kar yağışının etkili olduğu Bandırma, Gönen, Balya ve Manyas'ta ilk ve orta dereceli okullar, merkez Karesi ve Altıeylül ilçelerinde ise taşımalı eğitim yapılan, birleştirilmiş sınıfların da aralarında bulunduğu tüm köy okulları ve ilçe merkezine taşımalı eğitim kapsamında gelen ilk ve orta dereceli okullar ile tüm özel eğitim kurumlarının 18 Şubat Çarşamba tatil edildiği belirtildi.

YOZGAT

Yozgat'ta, kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba ara verildiği belirtildi.

ZONGULDAK

Zonguldak'ta kar nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.
Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışından dolayı merkeze bağlı belde ve köyler ile Kilimli ve Kozlu ilçelerindeki okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba ara verildiği belirtildi.
Kamuda çalışan engelliler, hamileler ve kronik hastalığı bulunanların da yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

KONYA

Konya'nın 8 ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.
Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kış şartları nedeniyle Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Akören, Ahırlı, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba ara verildiği belirtildi.
Kamuda çalışan engelliler, hamileler ve malul gazilerin de bir gün idari izinli sayılacağı ifade edilen açıklamada, hava koşullarındaki gelişmelere göre alınan yeni kararların valiliğin internet sayfasından kamuoyuna duyurulacağı bildirildi.
Daha önce, Konya'nın Ilgın ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime çarşamba ve perşembe günleri ara verildiği bildirilmişti.

DÜZCE

Düzce'de, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildiği bildirildi.
Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda eğitim ve öğretime 18 Şubat Çarşamba ara verildiği belirtildi.
Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

TUNCELİ

Tunceli 'nin Pülümür ve Nazımiye ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle 18 Şubat çarşamba günü okullar tatil edildi.
Tunceli ve ilçelerinde kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Pülümür ve Nazımiye'de kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verilmesi kararlaştırıldı.
Bu arada, İl Özel İdaresi ekipleri, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 30 köy yolunun açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

BİNGÖL

Bingöl'de etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar yarın (18 Şubat çarşamba) tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba günü ara verildiği belirtildi.
Bu arada kent genelinde devam eden kar nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarındaki çalışmalar sürüyor.

BİTLİS

Bitlis merkez ve bağlı köylerdeki tüm okullarda, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde okullara bugün ara verildiği belirtildi.
Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği vurgulanan açıklamada, ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının kaymakamlıklar tarafından alınacağı ifade edildi.

SAMSUN

Samsun yoğun kar altında kalınca okullar yarın 18 Şubat çarşamba günü tatil edildi. Samsun il genelindeki ilk ve orta dereceli okullardaki bugünkü yarına uzatıldı. Samsun Valiliğinin açıklamasında, geceden bu yana etkisini artıran kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 18 Şubat Çarşamba günütatil edildiği belirtildi. Açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de söz konusu günlerde idari izinli sayılacağı kaydedildi.
Meteorolojinin yoğun kar yağışı ve Sibirya soğukları için alarm verdiği iller arasında Kastamonu , Sivas , Erzurum , Kocaeli , Bolu , Ankara , Afyon , Bursa ve Eskişehir bulunuyor. Yarın (18 Şubat çarşamba) günü kar yağışı bu illerde çok kuvetli şekilde görülecek. İllerin Valiliği 'nin bu akşam son hava raporları doğrultusunda yarın için okullarda kar tatili kararı alması yüksek ihtimal.

KASTAMONU

Kastamonu'da, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki okular bugün tatil edildi. Alınan bilgiye göre, ilçelerden Abana, Bozkurt, İnebolu, Çatalzeytin'deki tüm eğitim kurumları ile Doğanyurt ve Küre'de taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Cide'de ise taşımalı sistem kapsamındaki okulların bugün ve yarın tatil edilmesi kararlaştırıldı.

ORDU

Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bugün ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce Çamaş, Gürgentepe, Kabadüz ve Korgan ilçelerinin tamamı, Ünye ilçesinde ise Pelitliyatak Mahallesi'ndeki Pelitliyatak Ortaokulu, Çalca ve Yeşilyurt İlkokulu, Yenikent Mahallesi'ndeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verileceğini duyurduklarını hatırlattı.

MERSİN

Gülnar ilçesinde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Kaymakam İsmail Pendik, yazılı açıklamasında, ilçedeki kar kalınlığının 20 santimetreyi bulduğunu belirtti.
Pendik, "İlçe merkezinde gece başlayan kar yağışı halen devam ediyor. Okullarımız idari izinle tatil edildi" ifadelerini kullandı.

GİRESUN

Giresun'da, kar yağışı dolayısıyla bazı ilçelerdeki köy okulları ile taşımalı eğitimkapsamındaki öğrenciler için eğitime bugün ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yağlıdere ve Bulancak ilçelerinde köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için bugün eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını kaydetti.

Antalya

Antalya'nın Akseki ilçesinde elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildi.
Akseki Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, ilçe merkezi ile bağlı mahallelerde gece başlayan yoğun kar yağışı, fırtına ve tipi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

KOCAELİ

Kocaeli'nde kar yağışı nedeniyle il genelinde okullara bugün ara verildiği belirtildi.
Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışıyla düşük sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacıyla tüm ilçelerdeki anaokulları, ilk, orta ve liseler ile rehabilitasyon merkezlerinde, eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği ifade edildi. Açıklamada, kamuda çalışan engelliler ve hamilelerin de bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hangi iller'de okullar tatil edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN