Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-Okul veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sistemi ile karne notu ve devamsızlık bilgileri

Giriş Tarihi: 25.2.2015 10:56
E-Okul veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sistemi ile karne notu ve devamsızlık bilgileri

E-Okul veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sistemi ile karne notu ve devamsızlık bilgilerini öğrenmek oldukça kolay hale geldi. E-Okul sistemi ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E-Okul sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş bir sistemdir. Bu sistem ile birlikte velileri artık okula gitmeden öğrencileri ile çoğu bilgiyi internet üzerinden kolay bir şekilde öğrenebilmektedir. Bu sistem sayesinde hem öğretmenler hem veliler hem de yöneticiler çok rahatlamıştır. E-Okul sistemi 2 sistemden oluşmaktadır. Bunlardan ilki öğrenci ve velilerin girebildiği E-Okul veli bilgilendirme sistemi, diğeri ise sadece yönetici ve öğretmenlerin girebildiği yönetim bilgi sistemidir.


E-Okul veli bilgilendirme sisteminde öğrenciler hakkında birçok bilgiye ulaşabiliriz. Bu sistemde öğrencilerin notları ile bilgiler, okula gelmediği günler, dönem ödevi hakkında bilgiler ve proje ödevi notunu görebiliriz. Veliler artık okula gitmeden bu bilgilerin hepsine ulaşabilmektedir. Öğretmenler günlük olarak öğrencilerin devamsızlık bilgilerini sisteme girmektedirler. Sınav zamanlarından sonra açıklanan sınavların hepsini sisteme direk girdikleri için veliler sınavlardan hemen sonra sisteme girerek öğrenci notlarını öğrenebilirler. E-Okul veli bilgilendirme sistemine girmek için E-Okul internet sitesine giriş yapmalıyız. Giriş yaptıktan sonra veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak için öğrenci T.C. kimlik numarası ile birlikte öğrencinin okul numarasını girmeliyiz. Bu bilgileri girdikten sonra resimdeki rakamları kutucuğa girmeliyiz. Böylelikle E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabiliriz. Giriş yaptıktan sonra öğrencimiz hakkında istediğimiz her türlü bilgiye ulaşabiliriz.

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi

E-Okul'un bir başka sistemi ise yönetim bilgi sistemidir. Bu sistem sadece öğretmenler ve yöneticiler tarafından kullanılmaktadır. Bu sistem sayesinde yöneticiler öğrencilerin nakil işlemlerini, kayıt işlemlerini, kayıt silme işlemleri gibi bir sürü işlemi bu sistem sayesinde yapabilmektedirler. Öğretmenler ise bu sistem ile birlikte öğrencilerin notlarını, devamsızlık bilgilerini, sınav sonuçlarını, proje ödevi hakkında bilgilerin hepsini sisteme giriş yapabilmektedirler. Yönetim bilgi sistemi sayesinde yöneticilerin işleri çok kolaylaşmıştır. Nakil işlemlerinde artık eskisi gibi karışıklıklar olmadan kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir. E-Okul yönetim bilgi sistemine giriş yapabilmek için E-Okul sitesine giriş yapmalıyız. E-Okul yönetim bilgi sistemi giriş tarafına kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra resimdeki rakamları kutucuğa girmeliyiz. Öğretmenlere ve yöneticilere kullanıcı adı ve şifre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Okul veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sistemi ile karne notu ve devamsızlık bilgileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN