Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2015 Ne zaman? Başvurular açıklandı mı?

Giriş Tarihi: 3.3.2015 10:17 Güncelleme Tarihi: 3.3.2015 10:18
DGS 2015 Ne zaman? Başvurular açıklandı mı?

, Dikey Geçiş ı () başvuru süresinin uzatılmayacağını bildirdi... Dikey Geçiş Sınavı 2015 hakkındaki her şey haberimizde.

2015 Yılında yapılacak olan ve önlisans mezunlarının merakla beklediği ı tarihi tarafından açıklanmıştır.. İşte Detaylar
Meslek Yüksek okul mezunları ile Açıköğretim önlisans programları mezunlarının başvurabildiği ve Lisans Öğreinem Dikey Geçiş Sınavı olan DGS 2015 yılınnda ne zaman yapılacaktır. Dgs sınavına girecek adaylar sınav giriş ücretlerini ne zaman yatırmaya başlayacaklar.

DGS SINAVINA KİMLER KATILABİLİR?

Sınava, Meslek yüksekokulları ve açıköğretim önlisans programlarından her hangi birinden mezun olanlar veya son sınıfta olupta staj dönemi dışındaki tüm şartları yerine getirmiş olan adaylar başvurabileceklerdir. haber0.net Kuzey Kıbrıs Türk Cumhukiyeti meslek yüksekolullarının mezunları ile son sınıf öğrencileri meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir meslek programına hazırlayan önlisans programlarındın mezun olanlar ile aynı koşullarda yurt dışında mezun olan ve denkliği kabul edilen adaylarda sınava başvuru yapabileceklerdir.

2015 DGS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ösym sınav takmivi yayınlandı ve bu takvime göre 2015 yılında yapılacak olan Dgs sınav tarihi açıklandı. Adaylar (DGS) Dikey Geçiş Sınavına 26 Temmuz 2015 yılında gireceklerdir. Sınav başvuru tarihi henüz açıklanmamıştır. Geçen yıllara bakılacak olursa sınav başvuru tarihinin Mayıs ayı içerisinde olması beklenmektedir.

Sınava başvurmak isteyen adaylar, 2015-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda başvurma, sınav, değerlendirme, tercih işlemleri ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgi yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DGS 2015 Ne zaman? Başvurular açıklandı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN