Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E Okul Yönetim Bilgi ve Veli Bilgilendirme Ekranları

E okul ile alakalı yapmak istediğiniz tüm işlemleri e okul için derlediğimiz haberimizi inceleyerek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 3.3.2015 10:10
E Okul Yönetim Bilgi ve Veli Bilgilendirme Ekranları
E-Okul, Milli eğitim Bakanlığıtarafından 2007 yılında hizmete sunulmuşve dijital ortam aracılığıile hizmet sunan bir uygulamadır. E-Okul uygulamasınıhem veliler, hem de öğretmen ve idareciler aktif bir şekilde kullanabilmektedir. E-Okul uygulaması, öğrencinin okula kayıt olduğu tarihten itibaren aktif hale gelir ve okuldan mezun olacağıtarihe kadar aktif olur ve okulun bitmesi ile sonlanır.

E OKUL

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ


E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ

E-Okul uygulamasını, anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise kurumlarıkullanabilmektedir. Bunların yanısıra, özel eğitim kurumlarıda E-Okul uygulamasınıkullanmaktadır.

E-Okul sisteminde, öğrencinin okula kayıt işlemleri, dosya bilgileri ve fotoğrafının sisteme yüklenmesi gibi işlemleri yapılır. Bunların yanısıra E-Okul sisteminde öğrenci ile ilgili, nakil alma, nakil verme işlemleri, devamsızlık bilgisinin girişi ve devamsızlık durumunun takibi gibi işlemler de yapılmaktadır.

Sanal bir program olan E-Okul sisteminde sadece öğrenci ile ilgili bilgiler yer almaz. Aynızamanda okul ile ilgili güncel bilgiler de E-Okul sisteminde yer almaktadır. E-Okul sisteminde, okulun sınıf sınıf ders programı, okutulacak derslerin bilgileri ve derslere girecek olan öğretmenlerin bilgileri de sisteme yüklenmektedir.

Öğrencilerin girecek olacaklarısınav tarihleri yine E-Okul sistemine girilmektedir. Yine öğrencilerin, gelişim raporlarının bilgisi, mazeret raporları, takdir- teşekkür belgelerinin bilgisi e-okul sistemi kullanılarak sisteme yüklenmektedir.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, E-Okul uygulamasınıhem veliler hem de öğretmen ve idareciler kullanabilmekteydi. İster veli, ister öğretmen ya da idareci olsun, her E-Okul kullanıcısının bir şifreye ihtiyacıvardır. Tabi şifre alımından daha öncelikli aşamada ise, E-Okul sistemine üye olunmasıgerekmektedir. Aksi takdirde, E-Okul sistemini kullanamaz ve işlem yapamazsınız.

Veliler E-Okul sistemini kullanarak, öğrencilerinin okul durumunu öğrenip, kontrol edebilirler. Öğretmenler ise E-Okul sistemi üzerinden, öğrencilerine yapmışolduklarısınav notlarınıve proje notlarınısisteme aktarabilirler. İdareciler E-Okul sistemini kullanarak, okul ile ilgili durumlarıve öğrencilerin genel durumlarınısisteme yüklemişolurlar.

Anlaşılacağıüzere E-Okul sistemi gereksiz kağıt, belge ve dosya kalabalığının önüne geçen bir uygulamadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul Yönetim Bilgi ve Veli Bilgilendirme Ekranları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN