Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEOG'a girecek öğrencilere 4 ayrı kılavuz

Giriş Tarihi: 4.3.2015 10:51
TEOG'a girecek öğrencilere 4 ayrı kılavuz
MEB, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, merkezi sınavlara, hazırlık sürecinde öğrenciler, veliler ve öğretmenler için görüş ve önerilerin yer aldığı 4 ayrı kılavuz hazırladı.Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre; Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, TEOG sistemi hakkında öğrenci, aile ve öğretmenleri bilgilendirmek amacıyla 81 ilden 100 rehberlik öğretmenine 23-25 Şubat'ta Ankara'da 3 günlük eğitici eğitimi verdi.

Bu 100 öğretmen, 2015 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar, rehberlik öğretmenleri ve öğretmenler, veliler ve öğrenciler için bilgilendirme çalışması yapacak. Bu eğitimlerde; öğrenci ve velilere, sınav öncesi ve sonrası destek, sınavlara hazırlanma ve verimli ders çalışma, sınav kaygısı ile baş etme yolları, tercih danışmalığı, ailenin çocuğa yaklaşımı, öğretmenlerin ortak sınavlarda rolleri, öğrencilere yaklaşımları, sınav süresince yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme yapılacak.

Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin verimliliğin arttırılması amaçlanan bu çalışma kapsamında, eğitici öğretmenlerinin, illerindeki faaliyetlerde kullanmaları amacıyla örnek sunuları içeren "Öğretmen,
Öğrenci, Veli ve Tercih Danışmanlığı" başlıklarında 4 kılavuz hazırlandı.

Hazırlanan kılavuzlar, Bakanlığın internet sitesinden yayımlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG'a girecek öğrencilere 4 ayrı kılavuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN