Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlık’tan TEOG adaylarına test desteği

MEB, TEOG adayları için 6 dersten örnek test hazırladı. Testler, bakanlığın internet sitesinde yayınlandı. Testleri yayınlayan bakanlık, soruların merkezi ortak sınav kazanımlarına yönelik olduğunu belirterek, soruların yayınlanan testlerden çıkabileceği ihtimalinin olmadığını da vurguladı.

Giriş Tarihi: 12.3.2015 14:38
Bakanlık’tan TEOG adaylarına test desteği
Milli Eğitim Bakanlığı, hem hafta sonu takviye kurslarına katılan hem de TEOG ortak sınavlarına katılacak öğrencilere destek olmak için 'Kazanım Esaslı Küçük Testler' hazırladı. MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Soru Oluşturma ve Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan testler Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce ile din kültürü ve ahlak bilgisi olmak üzere 6 dersi içeriyor. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü sorumluluğunda yürütülen hafta sonu kurslarına destek olmak amacıyla hazırlanan testler bakanlığın internet sitesinde yayınlandı.

Bakanlığın açıklamasına göre testlerde yer alan sorular 8'inci sınıfta ders okutan 38 öğretmen tarafından üretildi. Sorular 20 akademisyen tarafından incelendi. Her dersten 24 ayrı test hazırlandı. Testler 4'erli gruplar halinde 6 hafta arka arkaya yayınlanacak ve PDF formatında ücretsiz olarak indirilebilecek. Testlerin yayınlanmasından bir sonraki hafta cevapları verilecek.

İlk hafta testlerini yayınlayan bakanlık açıklamasında şu uyarıda da bulundu:
"Kazanım Kavrama Testlerinin hedefi 8'inci sınıf düzeyinde yıl boyunca işlenen ünitelerdeki kazanımların öğrenci tarafından edinme düzeyini yoklamaktır. Bunun yanında testlerimiz, 29 ve 30 Nisan 2015 tarihlerindeki Merkezi Ortak Sınavlara hazırlık amacına da hizmet edecektir. Çünkü test ve soru kapsam içeriği, Merkezi Ortak sınavlardaki kazanımlar ile ilgilidir. Ancak bu durum, Merkezi Ortak Sınavlara ait soruların yayımlanan testlerin içinden çıkabileceği anlamını taşımıyor. Merkezi Ortak Sınavlarda soruların farklı biçimlerde çıkması, güçlük düzeylerinin tümüyle değişmesi mümkün."

Kazanım Esaslı Küçük Testler'e ulaşmak için tıklayınız
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlık’tan TEOG adaylarına test desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN