Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Rahvalı’dan gençlere altın öğüt

Giriş Tarihi: 13.3.2015 15:44 Güncelleme Tarihi: 13.3.2015 15:45
Hasan Rahvalı’dan gençlere altın öğüt

Asla vazgeçmeden hayalini gerçekleştir.

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı Marmara Üniversitesi Rota Kulübü tarafından düzenlenen 'Kariyer Basamakları' konferansına konuşmacı olarak katıldı. Rahvalı konuşmasında hayatından kesitlerle örnekler vererek gençlere tavsiyelerde bulundu.

"Asla vazgeçemeden, hayalini gerçekleştir" sözleriyle konuşmasına başlayan Rahvalı, başarmak için kişinin hayallerinin peşinden yılmadan koşması gerektiğini vurguladı. Rahvalı gençlere; 'girişimci olmayı, başarı ve hedeflerinize ulaşmada gerekli kişiler ile iyi iletişim kurmayı, iki numaralı adamın gücünü göz ardı etmemeyi, mesleğiniz ne olursa olsun iyi bir satıcı olmayı' tavsiye etti.
Ağaoğlu'nun kilometre taşları hakkında da bilgi veren Rahvalı, kooperatifçilikten markalı konuta geçiş dönemini anlattı. Rahvalı: "O zaman da 30 yıllık projeksiyon hazırlamıştık, şimdi de elimizde 30 yıl sonrasının projeksiyonu hazır. Hangi sektörler gelişecek? Avrupa'da fotoğraf nasıl? Bizde durum ne? Hedef kitlemiz kim ve ihtiyaçları neler? Sorularının cevaplarını doğru belirlemek önemli. Geleceğe yönelik projeksiyonunuz olmalı" dedi.

Rahvalı sözlerine şöyle devam etti: " O dönemde hedef kitlemizi belirledik ve beyaz yakalılara özel projeler ürettik. İnşaat sektöründen gelen fonları enerji ve turizm gibi gelecek vaat eden sektörlerde değerlendirdik."

Tasarruflarımızı Geliştirmemiz Lazım

Bireysel Emeklilik 'in önemine değinen Rahvalı şunları söyledi: "Bizim tasarruflarımızı geliştirmemiz lazım. BES teşvik kanunu son derece önemli bu anlamda. BES bir sektör olmasının yanı sıra mutlaka herkesin yaptırması gerekmekte. Siz ne kadar yatırıyorsanız devlet de o kadar yatıracak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Rahvalı’dan gençlere altın öğüt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN