YGS sorularını paylaşanlar yandı

ÖSYM, YGS'deki soruları, sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında adlı işlem başlatıldığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 17.3.2015 15:59
YGS sorularını paylaşanlar yandı
ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) ilişkin sosyal medya hesaplarından soruları paylaşanlar hakkında yasal işlem başlattı.

ÖSYM, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden şu paylaşımda bulundu:

"ÖSYM'nin izni alınmaksızın ve soru kitapçığı üzerindeki ibareyle açık bir biçimde yasaklanmasına rağmen, 2015-YGS Matematik soruları, aday olarak giren bir yayınevi sahibi tarafından sınavdan sonra el yazısı ile sosyal medyada paylaşılmaktadır. Söz konusu yayınevi ve benzer paylaşımlar hakkında adli işlem başlatılmıştır. Sınavdan sonra vaki olan bu türden paylaşımlar sınav güvenliğine asla zarar verecek nitelikte değildir. Adaylara ve kamu oyuna duyurulur."

"ŞAKA YOLLU PAYLAŞIM İTİRAFI"

ÖSYM, Twitter üzerinden gece de açıklama yaptı. Sosyal medyada 2015 YGS'ye ilişkin bir adayın sınav esnasında kopya çektiğini iddia ettiği belirtilen açıklamada, "Paylaşımda bulunan profilin kimlik bilgilerine ulaşılmış ve YGS sınavına girmediği tespit edilmiştir. Adaylarımızın bu türden asılsız iddialara inanmamaları rica olunur" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, bir adayın, 2015 YGS'ye telefonla girdiğini ve sınavda soruların görüntüsünü aldığını" na yönelik iddialara da değinilerek, "İddia sahibinin kimlik bilgileri tespit edilmiş olup, kişi 'şaka yollu paylaşımda bulunduğunu' itiraf etmiştir. Adaylarımızın bu türden YGS 2015'e ilişkin bugün çıkmış ve çıkacak olan asılsız iddia ve ihbarlara itibar etmemelerini önemle rica ederiz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YGS sorularını paylaşanlar yandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN