Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan 7 rektör atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 üniversiteye rektör atamalarını yaptı. Erdoğan, YÖK'ün gönderdiği listenin birinci sıradaki adayları tercih etti

Giriş Tarihi: 20.3.2015
Erdoğan 7 rektör atadı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 7 üniversiteye rektör atamalarını yaptı. Erdoğan'ın atamalarında YÖK'ün gönderdiği listenin birinci sıradaki adayları tercih ettiği görüldü. YÖK'ün Cumhurbaşkanlığı'na gönderdiği listede yer alan Uludağ Üniversitesi'ndeki rektörlük atamasının ise henüz yapılmaması dikkat çekti.

YÖK 3 İSİMDE DEĞİŞİKLİK YAPTI

YÖK, üniversitelerde yapılan seçimlerin ardından en yüksek oy alan adaylarla görüşme yaptı. Görüşmenin ardından 3 isimde değişikliğe gidildi. Paralel yapılanma ile sık sık gündeme gelen Çanakkale Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde yapılan seçimlerde 237 ile en yüksek oyu alan Prof. Sedat Laçiner YÖK'ün listesinde son sıraya çekilmiş, 163 oy ile ikinci sırada yer alan Prof. Yücel Acer liste başına alınmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Prof. Yücel Acer'i rektör olarak atadı. Muş Alparslan Üniversitesi'nde ise rektör adayları seçiminde 26 oy ile Prof. Ekrem Atalan birinci olmasına rağmen YÖK listede 20 oy ile üçüncü olan Prof. Fethi Ahmet Polat'ı ilk sıraya yerleştirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Prof. Polat'ı rektörlüğe atadı. Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne Prof. Mustafa Solak, Dumlupınar Üniversitesi'ne Prof. Remzi Gören, Karabük Üniversitesi'ne Prof. Refik Polat, Mardin Artuklu Üniversitesi'ne Prof. Ahmet Ağırakça, Şırnak Üniversitesi'ne de Prof. Mehmet Nuri Nas atandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan 7 rektör atadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN