Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-Okul girişi (Veli girişi) — Not ve devamsızlık öğrenme

E-Okul veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sistemi pek çok öğrencinin ve velinin hayatını kolaylaştırmaktadır. E-Okul sistemi hakkında tüm merak ettiklerinizi bu haberimizden öğrenebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 24.3.2015 22:42 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 22:46
E-Okul girişi (Veli girişi) — Not ve devamsızlık öğrenme
Milli Eğitim Bakanlığı'nın getirdiği bu sistem sayesinde artık veliler çocuklarını çok daha yakından takip edebilecek ve bütün devamsızlık ve notlarını kontrol etme hakkına sahip olacaklardır. Bu sistemin getirdiği kolaylıklar sayesinde öğrencide kendini daha rahat bir şekilde takip edip yazılı bilgilerine ve aldıkları notların sınıf içindeki ortalamalarına ulaşabileceklerdir.

E-okul sistemi velilerin öğrencilerini daha yakından takip etmeleri için MEB'in hazırladığı bir sistemdir. Öğrencilerin; devamsızlık, karne notu, sınav notu, sözlü notu, sınıf içindeki başarı ve ortalaması buna benzer daha birçok şeyi e-okul sistemiyle öğrenmek çok kolay. Öğrenci-veli-öğretmen ilişkisini güçlendiren bir sistemdir. Öğrenciler bu sisteme TC kimlik numaraları ve okul numaralarıyla giriş yapabilirler. Öğrenciler kendilerine ait olan bütün bilgileri rahatlıkla öğrenebilirken velilerde öğrenci karne bilgilerini, not bilgilerini kolaylıkla takip edebilir öğretmenler ise işlemlerini daha kolay bir şekilde halledebilirler.

E OKUL VELİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN

e-Okul nedir e-okul'da hangi işlemler yapılır?

Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notları devamsızlık merkezi sınav başarıları ve nakil işlemleri gibi şeyler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile yapılabilmekte.. e-okul ile bir öğrencinin okula kaydından mezuniyetine kadar olan bütün süreci içinde barındırır.

e-okul ile veliler okul tarafından veya öğretmenler tarafından kendilerine yapılan duyurulara ulaşabilir, ders programları derslere giren öğretmenler gibi bilgilere ulaşabilir, sınav tarihleri öğrencinin yaptığı devamsızlıklar gibi şeyler öğrenilebilir.

Öğretmen ve idareciler E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğrencilerin ve okul bilgilerinin çok daha etkin ve merkezi bir sistemde yönetimi, girişi ve düzenlemesi gibi işlemleri daha pratik şekilde gerçekleştirebilmeleri sağlanırken E-Okul veli bilgilendirme sistemi ise çocuğunuz ile ilgili olan güncel eğitim bilgilerine pratik şekilde ulaşabilmenize yardımcı oluyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğretmen ve idareciler tarafından okul ve öğrenci bilgilerinin merkezi bir sistem içerisinde hatasız ve güncel olarak düzenlenebilmesine yardımcı oluyor. Dijital ortamda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi, internet dünyasında bulunan E-Okul internet sayfasında öğretmen ve idareci giriş bölümünden yapılabiliyor.

E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi işlemleri öğretmen ve idarecilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen 'kullanıcı adı' ve 'şifre' bilgilerini girerek yapılabiliyor. Öğretmen ve idareciler E-Okul yönetim bilgi sistemi ile birlikte idareciler okula dair öğrenci dosyası girişi, düzenlemesi ve güncellemesi, öğrenci fotoğraf girişi ve güncellemesi, nakil kaydı işlemleri, kayıt işlemleri, gelişim raporları, haftalık ders programı hazırlığı ve derslere giren öğretmen bilgisi gibi işlemler gerçekleştiriliyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi içerisinde öğretmenler ise öğrencilerin not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, gelişim raporları ve performans notları gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Okul girişi (Veli girişi) — Not ve devamsızlık öğrenme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN