Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Laureate'de iş, dil ve yurtdışı garantili eğitim

İstanbul Bilgi Üniversitesi, üyesi olduğu Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı sayesinde öğrencilerine birçok ayrıcalık da sunuyor.

Giriş Tarihi: 25.3.2015 16:35
Laureate'de iş, dil ve yurtdışı garantili eğitim
Ağın Türkiye'deki ilk ve tek üyesi olan Bilgi öğrencilerine, ağa dahil üniversitelerde lisans ve lisansüstü öğrenimi görme fırsatı veriyor. Paris'te eğitim veren Campus Eiffel Okulları Bilgi öğrencilerinin yararlanabileceği bu ağın en gözde üyelerinden biri. Campus Eiffel, mühendislik, işletme, yönetim bilimleri ile dış ticaret olmak üzere 4 okuldan oluşuyor. Türk gazetecilerle Paris'te biraraya gelen Laureate Fransa Başkanı Pierre Pariente okulların özellikleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

-École Centrale d'Electronique-ECE (Mühendislik Enstitüsü):Usine Nouvelle Dergisi tarafından özel okullar arasında en iyi 10 mühendislik okulundan birisi olarak gösteriliyor. 2 yıllık hazırlık programının ardından mühendislik diploması veriyor ve iki yıl master programı sunuyor. Okulun sınavlarına 6 bin kişi giriyor ancak 300'ü kabul alıyor. Yüzde 10'u yabancı 2 bin 150 öğrenci okuyor. 5 yıllık eğitimin 1 yıldan fazlası stajda geçiyor. Staj yerini bulamayan öğrenci 1 yıl okulunu dondurmak zorunda. Öğrencilerin yüzde 95'i staj sırasında işe alınıyor. İşe başladıklarında yıllık gelirleri 37 bin 600 euro. Okulun yıllık ücreti ise 8 bin 700 Euro

-École Supérieure du Commerce Extérieur- ESCE (Dış Ticaret Yüksek Okulu): 5 yıllık okulda öğrenciler ilk 2 yıl hazırlık okuyor. Daha sonra sınava girip eğitimlerine 3 yıl daha devam ediyor. 3 yıl daha okuyor. Öğrenci 4'üncü sınıfta yabancı bir ülkeye gitmek zorunda. 165 okulla işbirliği bulunan okulda her yıl 1200 öğrenci yurtdışına gidiyor. 800 öğrenci de okula geliyor. 55 ayrı milletten öğrencisi, 16 milletten hocası olan okulda öğrenci 3 dil öğrenmek zorunda. Fransızca ve İngilizce zorunlu, üçüncü lisan ise 7 dil içinden seçiliyor. Öğrenciler en az 15 ay staj yapmak zorunda. Öğrencilerin yüzde 93'ü ilk 6 ayda işe giriyor. Okulun Paris dışında Lion ve Pekin'de kampusu var. Yıllık öğrenim ücreti 11 bin Avro. Okul, öğrencileri sınavla alıyor. 4 bin adaydan 550'si okula girebiliyor. 2 bin 500 öğrencisi var.

-European Business School Paris-EBS(Avrupa İşletme Okulu): Le Figara Etudiant'ın değerlendirmesine göre Fransa'da lisans sonrası işletme okulları arasında ilk 5'te. 64 ülkede çalışan ünlü mezunları arasında Sodexho CEO'su Michel Landel, Publicis France CEO'su Arthur Sadoun, Fransa'nın en ünlü online satış sitelerinden biri olan vente-privee.com'un kurucusu ve CEO'su Jacques-Antoine Granjon, Coca- Cola Entreprise Fransa'nın Genel Başkan Yardımcısı Eric Clogenson yer alıyor.

-Institut Français de Gestion-IFG (Fransız Yönetim Bilimleri Enstitüsü): Lisans ve çalışanlara yönelik 40 yerleşkede master programları sunuyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Laureate'de iş, dil ve yurtdışı garantili eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN