sınavı soruları açıklandı.

Giriş Tarihi: 26.3.2015 15:28
Ehliyet sınavı soruları açıklandı.

MEB tarafında yapılan sınav soruları açıklandı. Ehliyet sınavı sonuçları ne zaman belli olur, ve ehliyet sınav sonuçları hakkında tüm merak ettikleriniz

Trafikte araç kullanabilmek için sahibi olmak gerektiğinden vatandaşlar yılın çeşitli dönemlerinde sürücü kurslarının ehliyet eğitimlerine katılarak, ehliyet alıyor. Yıl içerisinde çeşitli dönemlerde gerçekleştirilen bu eğitimlerin alınması ehliyet alınabilmesi için zorunlu olduğu gibi dönem içerisinde eğitimini tamamen alan ehliyet adayları, eğitim sonunda doğrudan ehliyet alamıyor. Dönem içerisinde almış olduğu eğitime ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavından da başarılı bir not almaları gerekiyor.

EHLİYET SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Milli Eğitim Bakanlığı' nın düzenlediği ehliyet sınavından 70 puan ve üzeri alınması ehliyet alabilmek için yeterli oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2015 yılı içerisinde gerçekleştireceği ehliyet sınavı sayısını 2015 yılı içerisinde Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı e-Kılavuzu'na göre 9'dan 6'ya indirdi. Bu durumda ehliyet adaylarında büyük bir telaş yaratırken özellikle ocak ayında yapılan ve geçtiğimiz günlerde Nevruz nedeni ile ertelenerek gerçekleştirilen ehliyet sınavı ile 2015'in il iki sınavı sona erdi.

22 mart pazar günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavı için şimdi ehliyet adaylarında ehliyet sınavı sonuçları heyecanı başladı. Ehliyet adaylarının 70 puan ve üzeri alması gereken bu ehliyet sınavı sonuçları henüz açıklanmadı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı 22 mart pazar günü yapılan ehliyet sınavı soruları ve cevaplarını ehliyet adayları ile paylaştı. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS) duyuruları ekranında ehliyet adaylarının heyecanlı bekleyişi devam ediyor.

22 mart ehliyet sınavı sonuçları içi Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gerçekleştirilen herhangi bir açıklama bulunmasa da ocak ayında yapılan 2015'in ilk ehliyet sınavında açıklamanın sınavın ardından çok kısa bir süre içerisinde yapılması bu sınavda da aynı beklentinin oluşmasına neden oluyor. Ehliyet sınavına girmiş ehliyet adaylarının sınavdan başarılı olarak ehliyet alabilmeleri için 70 ve üzeri puan alması gereken ehliyet sınavına ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği sınavda ilk yardım dersi, trafik ve çevre dersi ve araç tekniği dersleri için farklı oranlarda soru sayıları bulunuyordu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 22 mart ehliyet sınavı için Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS) duyuruları ekranından yapılan ilk açıklama ehliyet sınavı soruları ve cevapları için oldu. Ehliyet sınavına giren adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile birlikte sınav sırasında büyük bir heyecan ile çözmüş oldukları soruları inceleyerek, verdikleri yanıtları hatırlayabilir ve ehliyet sınavı sonuçları açıklanan tahmini olarak puanını hesaplayabiliyor.

Geçtiğimiz ocak ayında yapılan Milli Eğitim Bakanlığı' nınehliyet sınavı sonuçlarına ilişkin açıklama yapması süresine yönelik olarak yapılan uzman değerlendirmeleri 22 mart ehliyet sınavı sonuçları için tarihin 31 mart olacağı yönünde oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın dijital ortam üzerinde yer almakta olan resmi internet sayfası üzerinde bulunan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS) duyuruları ekranından ehliyet sınavı sonuçları açıklaması yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ehliyet sınavı soruları açıklandı.
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN