Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-okul veli bilgilendirme sistemi girişi — MEB

E-Okul veli bilgilendirme sistemi ve yönetim bilgi sistemi hem öğrencilere hem de velilere büyük kolaylık sağlamıştır. E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğrenciler ve veliler internet üzerinden not ve devamsızlık bilgilerini kolayca öğrenebilmektedirler. E-Okul veli bilgilendirme sistemi hakkında tüm detaylar haberimizde!

Giriş Tarihi: 30.3.2015 11:36 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 22:09
E-okul veli bilgilendirme sistemi girişi — MEB
Modern dünyada eğitimin daha kaliteli ve daha profesyonel bir şekilde oluşturulabilmesi amacı ile gelişmiş ülkeler tarafından yoğun şekilde eğitim sistemi içerisinde modern teknoloji kullanılıyor. Özellikle de gelişmiş ülkelerdeki eğitim sisteminde daha sık şekilde yer verilen modern teknoloji ile eğitim kalitesinde ve standartlarında çok yüksek düzeylere ulaşılmasını sağlayacak başarılı sonuçların elde edilmesi pek çok dünya ülkesine örnek teşkil ediyor. Günümüz modern teknolojisinin en aktif pazarlarından birisine sahip olan Türkiye'de de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimde teknoloji ve internet en etkin şekilde kullanılıyor.

Özellikle de Türkiye'deki eğitim sisteminin standartlarının daha yüksek düzeye ulaştırılabilmesi amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından teknoloji tabanlı projeler en etkin şekilde kullanılıyor. Her öğrenciye akıllı tablet bilgisayar amacı ile başlatılan Fatih Projesi ve Akıllı Tahta projesi gibi çeşitli projelerin dışında da 2007 Ocak ayından itibaren E-Okul veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sistemi ile öğretmen, idareci ve velilere teknolojik tabanlı bir eğitim sistemi hizmeti sunuyor. Son yıllarda gelişen internet teknolojisinin sunduğu avantajlardan ve fırsatlardan en etkin şekilde yararlanmakta olan Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-Okul sistemi ile merkezi bir sistemde eğitim hizmetlerinin şekillendirilmesi amaçlanıyor.

E-Okul yönetim bilgi sistemi olarak iki bölümden oluşan E-Okul sisteminin ilk bölümünü oluşturuyor ve öğretmen, idareciler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Öğretmen ve idareciler okulun ve öğrencilerin güncel eğitim bilgilerini merkezi bir sisteme girerek, düzenli bir yönetimin oluşturulabilmesini sağlayabildiği gibi aynı zamanda da velilerin çocuklarının okuldaki durumlarını takip edebilmelerine fırsat sağlıyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi için dijital ortam üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-Okul internet sayfasındaki öğretmen ve idareci bölümünde MEB tarafından kendilerine verilen 'kullanıcı adı' ve 'kullanıcı şifre' bilgilerini girerek sisteme giriş yapılabiliyor.

E-Okul internet sayfasından girişi yapılabilen E-Okul yönetim bilgi sistemi içerisinde öğretmenler öğrencilerin not bilgilerini, devamsızlık bilgilerin, aldığı belgelerini, sınav tarihlerini, not ortalamalarını, şube ortalamasını ve diğer bilgilerinin girişini ve düzenlenmesini gerçekleştiriyor. İdareciler ise E-Okul sistemindeki yönetim bilgi sisteminde öğrenci dosyası girişi ve düzenlemesi, öğrenci fotoğraf girişi ve güncellemesi, kayıt işlemleri, nakil işlemleri, haftalık ders programları düzenlemesi, derslerin öğretmen bilgilerinin düzenlenmesi, gelişim raporları ve sosyal etkinlik düzenlemeleri gibi çeşitli okul ve öğrenci bilgilerinin girişini ve düzenlemelerini yapıyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğretmen ve idareciler tarafından girişi yapılan okul ve öğrencilerin bilgilerinin girişini yaptıktan sonra çocuklarının okuldaki durumunu dijital ortam fırsatlarından yararlanarak takip etmek isteyen velilere yönelik olarak E-Okul sisteminin ikinci bölümü olan E-Okul veli bilgilendirme sistemi hizmet veriyor. E-Okul veli bilgilendirme sisteminin velilere özel olan bölümünde veliler çocuklarının okuldaki durumunun tüm ayrıntılarına ve detaylarına güncel olarak erişim sağlayabilme imkanına sahip olabiliyor. Bu neden ile de günümüzde internette en çok kullanılan online MEB hizmetlerinin başında geliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın dijital ortam üzerinde yer almakta olan E-Okul veli bilgilendirme sistemi internet sayfası üzerinde bulunan veli girişi bölümünden 'T.C. kimlik numarası' ve 'öğrenci okul numarası' bilgilerini girerek, sisteme giriş yapılabiliyor. E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile veliler çocuklarının not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, aldığı belgeler, şube ortalaması, sınav tarihleri, derslerine giren öğretmen bilgileri ve haftalık ders programları gibi güncel eğitim bilgilerine erişim sağlayabiliyor.

E-Okul veli bilgilendirme sistemi içerisinde yeni başlayan şube ortalaması hizmeti ile birlikte artık çocuğunuzun okuduğu şubedeki tüm öğrencilerin genel not ortalaması ve bu not ortalamasına göre çocuğunuzun durumunun ne olduğu gibi bilgilere de tüm detayları ile grafiksel olarak da ulaşabilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-okul veli bilgilendirme sistemi girişi — MEB
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN