’de yeni dönem

’de dün devir teslim yapıldı. Prof. Ali Demir, görevini Prof. Ömer Demir’e devretti. Ömer Demir, “Sınav güvenliği bakımından şu anda ÖSYM takdir edilecek durumda” dedi.

Giriş Tarihi: 31.3.2015 11:53
ÖSYM’de yeni dönem
Başkanlığı'ndan görev süresinin dolması nedeniyle ayrılan Prof. Dr. Ali Demir, görevini Prof. Dr. Ömer Demir'e devretti. Ali Demir, kurum çalışanlarına veda ederek, ÖSYM'den ayrıldı.

ÖSYM'deki devir teslim töreninde, Ali Demir, 20 Eylül 2010'da görevini devralırken o dönem YÖK Başkanvekili olan Ömer Demir'in kendisini kuruma getirdiğini hatırlattı.

Eski ÖSYM Başkanı Demir, "Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki biz hiç bir adaya, tek bir adaya dahi haksızlık edilmesine göz yummadık" dedi. Yeni ÖSYM Başkanı Demir ise, "Burada güzel bir altyapı oluşturuldu. Sınav güvenliği bakımından şu anda ÖSYM takdir edilecek bir düzeyde. Bu sınav güvenliği, nesnellik, güvenilirlik, ÖSYM'nin en büyük sermayesi. Dolayısıyla bunu koruyarak devam ettirmek en önemli işlevi olacaktır. Güven konusundaki titizliğin sınırı yok. Ne kadar titiz olursak o kadar çok titizlik ihtiyacı var. Bu konuda herkesin bize yardımcı olmasını istiyoruz" dedi.

SORUŞTURMAYA DESTEK OLURUZ


Bu arada, Ömer Demir, KPSS'de usulsüzlük soruşturmasıyla ilgili olarak da "Biz geçmişe ve bugün dair kamuoyu ve hukuk önünde yapılacak ne varsa ona destek olacağız. Bizim teşhisimiz yok, konu adliyede" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖSYM’de yeni dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN