Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilgilendirme İle ve Devamsızlık Hesaplama

E-Okul sayesinde hem hem de devamsızlık bilgilerine kolayca ulaşılabilmektedir. E-Okul bilgilendirme sistemine giriş ve E-Okul veli bilgilendirme sistemi hakkında detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 13.4.2015 10:00
E Okul Veli Bilgilendirme İle Not ve Devamsızlık Hesaplama
Günümüzdeki teknoloji ile birlikte ve bizlere sunulmuş olan online uygulamalar ile birlikte, işlemlerimizi zaman kaybetmeden internet üzerinden yapmaktayız. Bu kapsamda bize sunulan uygulamalardan birisi ise, E-Okul uygulamasıdır. sistemindeki bu gelişmeler ile birlikte ler ve ler okulları hakkında bilgiyi kolayca online işlemler ile edinebilmektedirler. Milli Eğitim Bakanlığının bizlere sunmuş olduğu bu uygulama ile birlikte, hızlı ve güvenilir bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. İdareciler ve öğretmenler için sisteme girilen bilgiler ile birlikte düzenli bir işlem yapılmaktadır. Öğrenciler ve velilerin bilgileri eş zamanlı öğrenmeleri sonucunda, uygulama bizlere çok iyi bir imkan tanımaktadır. Ayrıca E-Okul sistemi veliler tarafından, çocuklarının ders ve diğer konulardaki takibini kolaylaştırması açısından, yararlı bir uygulama olmaktadır.

Bu yazımızda sizlere E-okul veli bilgilendirme sistemi ve yönetim bilgi sistemi hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bu bilgiler ile birlikte yönetim bilgi sistemi ve veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapabileceğiniz ve bilgilerinize nasıl ulaşabileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ülkemizde E okul veli bilgilendirme sistemi ve yönetim bilgi sisteminin kullanılmaya başlanması ile birlikte çağdaş ülke seviyelerine ulaşma amacı güdülmektedir. Bu kapsamda öğrencilerinde teknoloji ile işlem yapabilme ve günümüz şartlarına uyum sağlanmaları amaçlanmıştır. Veli, öğretmen ve idarecilere yönelik olan E-okul veli bilgilendirme sistemi ve yönetim bilgi sistemi ile gerek öğrenciler, gerek idareciler, gerekse veliler kolayca işlem yapabilmektedirler. Bu kapsamda, E-okul sistemi, idareciler ve öğretmenler için ayrı bir hizmet verirken, öğrenciler ve veliler için farklı bir şekilde hizmet vermektedir. Veliler için, veli bilgilendirme sistemi (VBS) olarak hizmet vermektedir. E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi işleminizi ise, internet üzerinden E-okul sisteminden yapmaktasınız. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek olan kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile idareciler ve öğretmenler sisteme giriş yapabilmektedirler.

Bizlere sunulmuş olan bu uygulama ile birlikte, öğretmenler öğrenci bilgilerinizi daha hızlı ve kolay bir şekilde sisteme düzenli olarak giriş yapabilme imkanına sahiptirler. Bu konu içerisinde ise, öğretmenler, sınav tarihleri girişi, sınav sonuçları açıklaması, sözlü ları açıklaması, aldığı belgelerin girişi, şube ortalaması hesaplama, not ortalamaları belirleme ve gelişim raporları girişi gibi bilgi girişlerini sisteme girebilmektedirler.

Öğretmenlerin yanı sıra ise, idarecilerde nakil işlemleri, kayıt işlemleri, öğrenci dosya giriş ve düzenlemeleri, öğrenci fotoğraf giriş ve güncellemesi, derslerin öğretmen bilgileri girişi, haftalık ders programı düzenlemesi, gelişim raporları, devamsızlık bilgisi girişleri ve sosyal etkinlik faaliyetleri bilgi girişlerini sisteme yükleyebilmektedirler.

Öğretmenler ve idareciler tarafından girişleri yapılan bu bilgileri öğrenciler ve veliler aynı zamanda bilgilere erişim sağlayabilmektedir. Öğrenciler ise Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu bu E-okul yönetim bilgi sistemi ve veli bilgilendirme sistemine girişlerini ise, E-okul resmi sitesi üzerinden bilgi girişlerini yapmaları ile birlikte öğrenebilmektedirler. Sisteme TC kimlik numaranız ve okul numarası bilgileri ile girişinizi yapabilirsiniz.

Öğrencilerin ve veliler kolaylıkla girebildikleri bu uygulama sonucunda, not bilgisi, devamsızlık bilgisi, aldığı belgeler, şube ortalaması, not ortalaması, karne bilgisi, haftalık ders programı, derslerine giren öğretmenleri, gelişim raporları ve sınav tarihleri gibi okul hakkındaki bilgileri rahatça öğrenebilirsiniz.

Yazımızda sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler sayesinde, E-okul yönetim bilgi sistemi ve veli bilgilendirme sistemi ile birlikte, okul ile sizlere vermiş olduğumuz bu bilgilere güncel bir şekilde ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacak olduğunuz birkaç basit işlem ile birlikte sizlerde sisteme girebilir ve işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul Veli Bilgilendirme İle Not ve Devamsızlık Hesaplama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN