Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E Okul Veli Girişi İle Yapılacak İşlemler

E Okul veli girişi ile öğrenci hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. E okul veli girişi için yapmanız gerekenleri sizlere haberimizde anlattık.

Giriş Tarihi: 14.4.2015 11:03 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 20:51
E Okul Veli Girişi İle Yapılacak İşlemler
Sadece öğrencilerin değil, anne ve babaların da kullanabildiği E Okul sayesinde öğrencilerin notlarından,karne notlarına kadar tüm detaylara ulaşmak mümkündür. E Okul üzerinden sağlanan hizmetlere ulaşmak için veli bilgilendirme sistemine giriş yapılması yeterlidir. Fakat bu konuda pek çok veli sorun yaşamaktadır. Öyle ki herhangi bir şekilde üye olmanıza gerek olmayan veli bilgilendirme sisteminde, öğrencinin bilgilerinin kullanılması gerekmektedir.

Sayfada yer alan giriş kısmına ilk olarak öğrencinin T.C. kimlik numarasını yazmanız gerekir. Ardından ise öğrencinin okuldaki numarasını girmeniz gerekir. Gireceğiniz bilgilerin yanında sistem tarafından istenen güvenlik kodunu da resimdeki rakamlar bölümüne girmeniz yeterli olacaktır. Giriş butonuna tıklayarak portala erişim sağlayabilirsiniz.

E OKUL GİRİŞİ İÇNİ TIKLAYINIZ

2007 yılından beri kullanımda olan ve ilk çıkış günündeki durumuna göre çok daha gelişmiş hali ile kullanıma sunulan E Okul veli bilgilendirme sistemine, belirtilen adımları takip ederek kolayca giriş yapabilirsiniz. Öğrencilerin okuldaki durumlarından dersteki başarılarına kadar öğrencileri en iyi şekilde takip etmenizi sağlayan veli bilgilendirme sistemi üzerinden özellikle karne dönemlerinde not bilgisi almak için yardım alabilirsiniz.

Sistemin en önemli avantajı, herhangi bir kısıtlama olmadan günün her saatinde ulaşılabilir olması. Bu sayede veliler özellikle işten kalan zamanlarında ve müsait olduklarında öğrencileri için veli bilgilendirme sistemi üzerinde bilgi sağlayabilmektedir. Böylece okula gitmelerine ya da öğretmenleri aramalarına gerek kalmadan öğrenciler hakkında devamsızlıktan not durumuna kadar bilgi alınabilmektedir. Üstelik sadece internet üzerinden değil, mobil uygulamalar üzerinden de sisteme giriş yapılabilmektedir.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda öğrenciler ile ilgili online olarak bilgi almak isteyen velilerin tercih edebileceği en önemli resmi kaynak durumunda olan E Okul için belirtilen adımları takip etmeniz yeterlidir. Ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan online sistemden tüm veliler yararlanabileceği gibi herhangi bir kısıtlama da bulunmamaktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Okul Veli Girişi İle Yapılacak İşlemler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN