Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEB yarışmalarla 'Avrupa'yı' öğretiyor

Türkiye’de 21 ilde düzenlenecek AB temalı bilgi yarışmalarının organizasyonuna ilişkin bilgilendirme seminerleri aynı anda başlatılacak.

Giriş Tarihi: 14.4.2015 11:05
MEB yarışmalarla 'Avrupa'yı' öğretiyor
İl Milli Eğitim Müdürlükleri, okul yöneticileri ve öğretmenlerin katılacağı bu seminerlerde yarışmaların aşamaları, konuları, Avrupa Birliği ile ilgili temel kavramlar, yarışma şartları, öğrencilerden oluşturulacak takımların seçimi, elemeler, yarışmaların organizasyonu ve büyük ödül olarak bir AB ülkesine gerçekleştirilecek çalışma ziyareti ile ilgili ayrıntılar uzmanlar tarafından anlatılacak. Ayrıca tüm Türkiye çapında gerçekleştirilecek resim, slogan ve kısa öykü yarışmaları hakkında da bilgi verilecek.

Bilgi yarışmaları, yalnızca AB Bilgi Merkezleri'nin bulunduğu 21 ildeki (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van) 10. sınıf öğrencilerini kapsarken, Türkiye çapında 81 ilde yapılacak resim yarışmasına 7. Sınıf; slogan yarışmasına 8. Sınıf; kısa öykü yarışmasına ise 9. sınıf öğrencileri katılabilecek.

BÜYÜK ÖDÜL BİR AB ÜLKESİNE GEZİ

MEB yarışmalarda tüm il birincilerini diz üstü bilgisayar, tüm il ikincilerini bisiklet ve tüm il üçüncülerini satrançla ödüllendiriyor. Ayrıca, yarışmaların Ulusal düzeyde birinci, ikinci ve üçüncüleri bir Avrupa Birliği ülkesine 5 günlük geziye katılmaya hak kazanacak.

, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen Proje'nin hedefi; toplumda Avrupa Birliği'nin değerleri, politikalar ve temel kavramlar konusunda farkındalık oluşturarak ortaöğretim öğrencilerinin, eğitim ve Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının AB konusundaki bilgilerini artırmak. Eptisa Mühendislik liderliğindeki konsorsiyum tarafından yürütülen ve iki yıl sürecek Projenin toplam bütçesi 3 milyon 256 bin Avro. Proje 2016 yılı sonunda tamamlanacak.

Bilgilendirme Seminerleri'nin tarih ve yer bilgileri ekte görülebilir. Seminerler aşağıdaki tabloda belirtilen yer ve tarihlerde 10.30-16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB yarışmalarla 'Avrupa'yı' öğretiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN