Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sonuçları ve Soru Cevap Anahtarları

Giriş Tarihi: 15.4.2015 11:03
ÖSYM YDS Sonuçları ve Soru Cevap Anahtarları

2015 Sonuçlarının açıklanmasına fazla bir zaman kalmadı. Yabancı Dil Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacağı ise merak konusu haline gelirken Yabancı Dil Sınavına (YDS) giren adaylar sabırsızlıkla beklemeye devam ediyor. 5 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilen YDS Yabancı Dil Sınavı ÖSYM’nin duyurusunun ne zaman geleceği hakkında bir bilgi de verilmedi. En son yapılan duyurulara ÖSYM’nin duyuru sayfasından kolaylıkla erişebilir YDS yani Yabancı Dil Sınavı soru ve cevap anahtarlarına ise haberimizin devamında ulaşabileceksiniz.

İşte Yabancı Dil Sınavı () sonuçları yayınlandığı anda aşağıdaki linkte olacaktır. Detaylar ve ayrıntılar için haberimizin devamını okuyabilir en güncel 2015 Yabancı Dil Sınavı (YDS) haberlerine sayfamızdan erişim sağlayabilirsiniz…


ÖSYM 2015 Yabancı Dil Sınavı (YDS) İlkbahar dönemi için 5 nisan Pazar 2015 tarihinde yapıldı. Bu sene yapılan Yabancı Dil Sınavına (YDS) giriş belgeleri internet üzerinden edinildi. Şimdi ise öğrencilerin en merak ettiği konu hem Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hemde sınav soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağı merakla bekleniyor. 1 Yılda tam iki kez uygulanan sınava giren öğrenciler sınav ardından ne yapacaklarına ÖSYM'nin duyuru sayfasından ulaşabiliyorlar. İşte tüm detaylar için haberimizin devamını okuyunuz…Adayların heyecanla bekledikleri YDS, 5 Nisan'da gerçekleştirildi. Yılda iki kez uygulanan ve 12-25 Şubat tarihleri arasında başvuruları yapılan Yabancı Dil Sınavı'nın (YDS) İlkbahar Dönemi, 5 Nisan tarihinde ÖSYM tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirildi. Binlerce kişinin ter döktüğü sınav, 09.30'da başladı ve 150 dakika sürdü. YDS giriş belgeleri adrese gönderilmedi, sınav giriş belgeleri internet üzerinden alan öğrenciler sınavda ter döktü.

ÖSYM YDS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIĞI ANDA BURADA!

Bu neden ile de adaylar YDS giriş belgelerini ÖSYM internet sayfasından temin ederek, sınava girebildi. Heyecan ile beklenen YDS sınav sonuçları açıklamasının kısa bir süre içerisinde yapılacağı tahmin ediliyor. Özellikle de ÖSYM' nin son yıllarda gelişen internet teknolojisini aktif bir şekilde kullanması ile birlikte sınav sonuçlarında açıklama süreleri son derece kısalıyor. Son dönemlerde gelişen internet teknolojisi ile ÖSYM tarafından YGS sınav sonuçları açıklaması da bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde açıklanmıştı.

Bu durum uzmanlara göre ÖSYM tarafından resmi internet sayfasındaki sınav sonuçları sayfasından yapılacak YDS sınav sonuçları açıklamasının her an yapılabilir. Genel olarak yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli ve yabancı dil seviyesini tespit ettirmek isteyen adaylar tarafından girilen ÖSYM Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı 5 nisanda yapıldı. Adaylar şimdi ÖSYM'den gelecek YDS sınav soruları açıklamasını bekliyor. ÖSYM tarafından sınav açıklamaları Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılıyor. YDS adayları da YDS sınav sonuçları açıklamasını buradan takip edebiliyor. Aynı zamanda da ÖSYM tarafından AİS üzerinden yapılacak YDS sınav soruları açıklaması da büyük bir heyecan ile merak ediliyor.

Özellikle de sınava giren adayların 9:30' da başladıkları ve 150 dakika süren YDS sınavında çözmüş oldukları sorulara bakarak tahmini bir puan belirlemesi yapılabilme imkanına sahip olabiliyor. YDS sınav sonuçları açıklaması için 5 nisan pazar günü sınava giren kamu personelleri ve yabancı dil seviyeni sınamak istediğinden sınava giren adaylar için son derece büyük bir heyecan yaratıyor.

Bir aday bu belgeleri yanında olmadığı hâlde Sınav Koordinatörlerinin, bina ve salon görevlilerinin veya ÖSYM temsilcilerinin kararıyla herhangi bir salonda sınava alınmış olsa bile, bu adayın sınavı ÖSYM Yönetim Kurulunca geçersiz sayılacaktır. Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adaylar, sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya, araç gereç vb. getiremezler. Sınavın yapıldığı her bir salona en az bir adet duvar saati, adayların sınavda kullanacakları gereçler (kalem, silgi, kalemtıraş) ile şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır.

Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.

SINAVA GİRERKEN ADAYIN YANINDA BULUNDURMASI YASAK OLAN ARAÇ GEREÇ VE EŞYALAR NELERDİR?

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adayların sınav binalarına, çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, metal para gibi metal içerikli eşyalarla (basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç); her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla, cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla, her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla, kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete, vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlarla gelmeleri kesinlikle yasaktır.

Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üzeri emniyet görevlileri tarafından elle ve/veya dedektörle aranacak, yukarıda belirtilen araç gereç vb. eşyalarla sınava gelen adaylar kesinlikle sınav binalarına alınmayacaklardır. Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında veya sınavdan sonra bu tür araç gereç ve eşyaları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. sınav binaları/salonları ÖSYM tarafından kurulacak güvenlik kameraları ile izlenebilecektir. Kamera kayıtlarının gerektiğinde kanıt olarak kullanılacağı unutulmamalıdır.

Bina girişinde yığılmaya yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavın başlama saatinden en az 30 dk önce sınav yapılacak bina önünde bulunmaları, sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

Tüm adaylar ÖSYM'nin İnternet sitesinde yayımlanan "Sınav Uygulamalarına İlişkin Güvenlik Tedbirleri"ne ve 26 Eylül 2012 tarihli ve 28423 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan "Adayların ve Sınav Görevlilerinin Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik" hükümlerine uymak zorundadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÖSYM YDS Sonuçları ve Soru Cevap Anahtarları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN