Beden dersi fitness salonunda

Spor salonu bulunmayan temel liseler beden eğitimi derslerini yakın bir fitness merkezinde yapabilecek. Ancak ibadethane ve kütüphane zorunlu

Giriş Tarihi: 17.4.2015
Beden dersi fitness salonunda
Milli Eğitim Bakanlığı, özel okul olma kriterlerini yerine getiremeyen dershanelerin temel liseye dönüşmesinde bazı kolaylıklar sağladı. Mevcut özel liselerde zorunlu olan oyun bahçesi, bilişim teknolojileri dersliği ve yemek salonu gibi alanlar temel liselerde isteğe bağlı olacak. Bu alanlar olmadan da temel liseler 2018'e kadar faaliyetlerini sürdürebilecek. Ayrıca spor salonu olmayan okullar için de formül bulundu. Okula en fazla 5 kilometre uzaklıkta bulunan herhangi bir spor salonu kullanılabilecek. Bunun için temel liseden 4 yıllık protokol istenecek. Dönüşüm ilkokullarında ise mevcut okullarda zorunlu olan öğrenci işleri bürosu, oyun bahçesi, okul öncesi eğitim dersliği, yemek salonu isteğe bağlı kurulacak. Temel liselerde tüm sınıf kademeleri için yüzde 30 sınırlaması var. Yani temel liseler genel kontenjanın yüzde 30'u kadar 9, 10, 11 ve 12'nci sınıflarına öğrenci alabilecek.

KÜTÜPHANE ZORUNLU

Diğer taraftan dönüşüm programına alınan ve 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonuna kadar ilkokul olarak faaliyetlerini sürdürecek kurumlarda ise müdür odası, öğretmenler odası, arşiv ve dosya odası, rehberlik ve ölçmedeğerlendirme servisi odası, derslikler, kütüphane, müzik dersliği, görsel sanatlar dersliği ve ibadethane zorunlu olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beden dersi fitness salonunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN