Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğru kariyer için mentorluk eğitimi

Giriş Tarihi: 17.4.2015
Doğru kariyer için mentorluk eğitimi

Dönüşümünü tamamlayan Uğur Hazırlık Liseleri'nde 200 mentor istihdam edilecek. Mentorlar, öğrencilere kariyer hedeflerine yönelik eğitimler verecek

Temel liselerde öğrencilere en doğru kariyer planları da hazırlanacak. Bu kapsamda dönüşümünü tamamlayan Uğur Hazırlık Liseleri'nde 200 gönüllü mentor istihdam edilecek. Mülakatlar sonucunda istihdam edilecek mentorlarla birlikte yürütülecek olan program kapsamında tüm Türkiye genelindeki Uğur Okulları'nda öğrencilerin kariyer hedeflerine yön verilmesi ve yeteneklerini ortaya çıkaracak metotların uygulanmasını kapsıyor.

SERTİFİKALI EĞİTİM VERİLECEK

Mentorlar lisans, yüksek lisans mezunu veya lisans son sınıf öğrencisi olan kişiler arasından yapılacak olan mülakatlarla belirlenecek. Özel bir sertifika programına tabi tutulacak mentorlar, meslekler, yurt içi ve yurt dışı üniversiteler, ulusal ve uluslararası sınav sistemleri, sınav motivasyonu, sınav hazırlık taktikleri, kariyer danışmanlığı konularında bilgili ve yetenekli kişiler olacaklar.

KARİYER MERKEZLERİ AÇILACAK

Tüm Türkiye'yi kapsayacak olan program, önümüzdeki dönemde her ilde açılması hedeflenen Uğur Kariyer Merkezleri ile yaygınlaştırılacak. Uğur Okulları bünyesinde yetiştirilecek olan mentorlarla eğitimde yeni bir dönem başlatacaklarını vurgulayan Uğur Kariyer Merkezi Direktörü Nazik Kösegil "Program sonucunda yetişecek mentorlar, öğrencilerin yeteneklerini keşfedip, onları doğru hedefe yönlendirerek başarılı olacakları meslekleri seçmelerinde araç olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğru kariyer için mentorluk eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN