Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kültür'de tam gün eğitim

Giriş Tarihi: 17.4.2015
Kültür'de tam gün eğitim
119 şubesiyle temel liseye dönüşecek olan Kültür Eğitim Kurumları'nda tam gün eğitim verilecek. Kültür Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Ahmet Sait Yurtseven, "Aslında mevzuat ikili eğitim izni vermesine rağmen biz tam gün eğitim yaparak çocukların sadece okul müfredatını değil, sınava da en iyi şekilde hazırlanmalarını hedef olarak belirledik. Çocuklar haftanın 5 günü tam bir eğitim alacakken, haftanın 6'ıncı günü de planlı sosyal etkinliklerde yaşama kendilerini hazırlayacaklar" dedi. Yurtseven, temel liselerle ilgili velilerin en çok merak ettiği soruları da şöyle yanıtladı.

Temel liselerin özel okullardan farkı nedir?
Temel liseler de aslında bakanlık nezdinde özel okul olarak değerlendiriliyor. Özel okulların temel liselerden en önemli farkı sosyal, kültürel ve sportif etkinlik yapabilecekleri fiziki koşulları bakımından daha elverişli olması. Bunun dışında uygulanan müfredat, verilen eğitim hizmeti ve yapılan ders içi ve ders dışı etkinlikler bağlamında çok önemli bir farklılığın olmayacağını söyleyebilirim.

Öğrencilere hangi noktalarda yararlı olacak?
Biz Anadolu Lisesi düzeyinde ve içeriğinde bir eğitim vereceğiz. Uygulayacağımız ders içerikleri ve bunu verirken kullanacağımız ders saati birebir örtüşüyor. Hatta daha fazlamız olduğunu söylemeliyim. Gerek Anadolu, gerekse Özel Liselerden en önemli farkımız ise en iyi bildiğimiz işlerin başında gelen merkezi sınavlara hazırlık eğitimini çok daha nitelikli bir şekilde vereceğiz. Anadolu veya özel lisede okuyan öğrenci bu eksiğini tamamlamaya yönelik ek hizmetleri nasıl bulacağı konusunda tereddütler yaşarken, bizim öğrencimiz gönül rahatlığı içinde her iki süreci birlikte yürütecek.

Eğitim teknolojileri temel liselerde nasıl uygulanacak?
Kültür Digital ve Digital Ayna adlı iki sistem kullanıyoruz. Biri tamamen ders içerikleri, diğeri de ölçme değerlendirme hizmetleri veriyor. Öğrenciler kişisel gelişimlerini anlık takip edebilecek. Ayrıca bu sistemle öğrenciler ödevlerini okulda yapabilecek.

Sosyal etkinlikleri nasıl planlayacaksınız?
Sırf bu etkinlikler için her hafta bir günümüzü ayıracak ve bunu akademik başarının bir parçası olarak değerlendireceğiz. Çeşitli kol ve kulüp çalışmalarıyla çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerini dinamize edeceğiz.

VELİLER 'TEMEL LİSE' DEDİ
Kültür Temel Liseleri tarafından M2S Marketing to Sales araştırma şirketine yaptırılan araştırmada, velilerin yüzde 61'i çocuğunu temel liseye göndermek istediğini söyledi. Telefon anketi metodu ile İstanbul odaklı gerçekleştirilen araştırmaya göre, velilerin çoğu temel liseleri Anadolu ve Teknik liselere alternatif olarak görüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür'de tam gün eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN