Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzaktan eğitim kültürü oluşacak

Giriş Tarihi: 17.4.2015
Uzaktan eğitim kültürü oluşacak

Temel liselerde yüz yüze eğitimin yanı sıra uzaktan eğitim de yapılabilecek. Eğitimde fırsat eşitliği de artacak. Liseye gidemeyen kız çocukları eğitimine devam edebilecek

Dershanelerden dönüşen temel liselerin avantajlarından biri de uzaktan eğitim kültürünü yaygınlaştırmak olacak. Temel liselerde yüz yüze eğitimin yanı sıra uzaktan eğitim de verilecek. Yani sınavlara hazırlık için öğrencinin vakti kalacak. Uzaktan eğitim sisteminin yaygınlaşmasıyla eğitimde fırsat eşitliğinin de artması bekleniyor. Özellikle çalışmak zorunda olduğu için eğitimine devam edemeyen kırsal kesimlerdeki kız çocuklarının bu uygulamadan yararlanması hedefleniyor. Liseye gidemeyen kız çocukları hem eğitimine devam edebilecek hem de üniversite sınavına hazırlanacak.

ÜNİVERSİTE ÖN OKULLARI GİBİ

Temel liselerin en önemli katkılarından biri de Avrupa ve ABD'de yaygın olan bir uygulamayı eğitim sistemine sokacak olması. Hem dershane hem okul gibi eğitim verilecek temel liseler uzun vadede üniversite ön okulları haline gelecek. Öğrenciler burada akademik hayata hazırlanacağı için üniversiteye daha bilinçli başlayacak.

ÖZEL OKUL ORANI ARTACAK
Temel liselerle birlikte özel okulculuk oranının da daha hızlı artması bekleniyor. Devletin vereceği teşvikle birlikte özek okulculuk oranın kısa bir sürede yüzde 10'lara ulaşabileceği öngörülüyor. Temel liselerin eğitimdeki fırsat eşitliğini sağlaması ve eğitim sistemindeki kaliteyi artırması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzaktan eğitim kültürü oluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN