Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'KPSS'deki usulsüzlük hayallerimi çaldı'

Sosyal bilgiler öğretmenliği mezunu Atmaca, 2010 KPSS'deki usulsüzlük nedeniyle hayallerinin çalındığını belirterek, sorumluların adalet önünde hesap vermesini istedi.

Giriş Tarihi: 3.5.2015 16:21
'KPSS'deki usulsüzlük hayallerimi çaldı'
Kocaeli'de yaşayan sosyal bilgiler öğretmenliği mezunu Nuray Atmaca, 2010 Kamu Personel Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) usulsüzlük nedeniyle hayallerinin çalındığını belirterek, sorumluların adalet önünde hesap vermesini istedi.

2010 KPSS'de atanmasına yetecek kadar soru cevaplamasına rağmen yapılan usulsüzlükler nedeniyle hayalini gerçekleştiremediğini öne süren Atmaca, Derince'deki bir okulda ücretli öğretmenlik yaparak hayatını sürdürmeye çalışıyor.

Atmaca, Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliğinden 2008 yılında öğretmen olma hayaliyle mezun olduğunu belirtti.
2008 yılından itibaren KPSS'ye girdiğini ifade eden Atmaca, sınava ilk girdiği yıllarda istediği puanı elde edemediğini kaydetti.

Atmaca, 2010'daki sınavda çok iyi net yaptığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Örneğin, genel kültür ve yetenek bölümü testinden 83 net yaptım, eğitim bilimlerinde de 95 net yapmıştım. Normalde 81 almam gerekirken 73 puan aldım. Sınavda bağıl değerlendirme var, eğitim bilimleri sınavında 120 sorunun tamamını yapan kişi çok olunca yaptığım netlerin bir değeri kalmadı. Bu yüzden puanım düşük geldi. Daha sonra tekrar yapılan sınava da öncekinde kopya olduğu için adapte olamadım. Hevesle sınava hazırlanamadım çünkü inancım kalmamıştı. Sonuç olarak atanamadım. Şu anda ücretli öğretmen olarak çalışıyorum. Kadrolu öğretmen olma hakkım varken netlerim de iyiyken kopya yüzünden bu hayalimi gerçekleştiremedim."

Kopya sonucu atananların gereken cezayı almasını isteyen Atmaca, bu konuda hakkını sonuna kadar arayacağını, son 5 yılda maddi ve manevi yönden çok yıprandığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'KPSS'deki usulsüzlük hayallerimi çaldı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN