Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ö: ğrenci bilgilendirme sistemi öğrenci girişi

e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) ile devamsızlık, ders notu sorgulama ve sınav sonuçları öğrenmek artık çok kolay. Velilerin ve öğrencilerin girebildiği veli bilgilendirme sistemine öğrencinin T.C. kimlik numarası ve öğrencinin okul numarasını girmeniz gerekmektedir. Bu bölümde öğrencinin okul ile ilgili bütün bilgileri bulunmaktadır.

Giriş Tarihi: 7.5.2015 10:49
e-okul Ö: ğrenci bilgilendirme sistemi öğrenci girişi
sistemi ile birlikte artık velisi olduğunuz öğrenci ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Öğrenciler ve veliler e-okul sistemine girerek öğrencilerin devamsızlık bilgisi, sınav sonuçları, not kartı gibi bilgilerin hepsine ulaşabilirler. Yöneticiler de e-okul sistemi ile öğrencilerin nakil işlemlerini, kayıt yenileme ve silme işlemlerini internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler. Milli Eğitim Bakanlığının geliştirmiş olduğu bu sistem 2 bölümden oluşmaktadır.

E OKUL İÇİN TIKLAYINIZ

Velilerin ve öğrencilerin girebildiği e-okul veli bilgilendirme sistemine öğrencinin T.C. kimlik numarası ve öğrencinin okul numarasını girmeniz gerekmektedir. Bu bölümde öğrencinin okul ile ilgili bütün bilgileri bulunmaktadır.

Öğrencinin devamsızlık bilgisi, not kartı, sınav sonuçları gibi bilgilerin hepsi bu bölümde bulunmaktadır. E-Okul sisteminin bir diğer bölümü ise sadece yöneticilerin ve öğretmenlerin girebildiği e-okul yönetim bilgi sistemidir. Bu bölüme idareciler ve öğretmenler sisteme kullanıcı adı ve şifresini girerek giriş yapabilir.

Yöneticiler bu bölümde öğrencilerin kayıt yenileme, kayıt silme, nakil işlemleri gibi işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Öğretmenler ise bu bölüme öğrencinin devamsızlık bilgisi, not kartı, sınav sonuçları gibi bilgilerin hepsini girmektedir. E-Okul sistemi kurulduktan sonra veliler artık öğrencileri hakkında daha kolay bir şekilde bilgi edinebilmektedirler.

Yöneticiler ise internet üzerinden öğrencilerin işlemlerini gerçekleştirebilmekte ve öğretmenler de öğrencilerin not bilgilerini sisteme girebilmektedir. E-Okul sistemi artık telefon uygulaması olarak da bulunmaktadır. Telefonlarınızın uygulama marketlerinden telefon için e-okul uygulamasını indirerek sisteme giriş yapabilirsiniz ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak resimde gördüğünüz güvenlik kodunu gerekli yere girdikten sonra giriş linkine basarak sisteme girişinizi yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra öğrencinin okul bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sistemden öğrenci ile ilgili öğrenebileceğiniz bilgilerin başında öğrencinin devamsızlık bilgisi, not kartı, sınav tarihleri, sınav sonuçları, proje ödevi hakkında bilgiler, dönem ödevi hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde veliler öğrencilerin hangi gün okula gidip gitmediklerini sisteme girerek öğrenebilirler.

E-Okul sisteminin bir bölümü de E-Okul yönetim bilgi sistemidir. E-Okul yönetim bilgi sistemi sadece okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin girebildiği bir sistemdir. Öğretmenler ve idareciler bu sisteme girebilmek için sitenin sol tarafında bulunan e-okul yönetim bilgi sistemi giriş bölümüne bazı bilgileri girmesi gerekmektedir. Öğretmenler ve yöneticileri Milli Eğitim Kurumlarından aldıkları kullanıcı adı ve şifrelerini bu bölüme girdikten sonra son olarak da güvenlik kodunu gerekli yere girmelidir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra yöneticiler öğrencilerin nakil işlemlerini, kayıt yenileme ve kayıt silme işlemleri gibi işlemlerin hepsini gerçekleştirebilmektedir. Öğretmenler ise sisteme giriş yaptıktan sonra öğrencilerin devamsızlık bilgisi, sınav sonuçları, not kartı, dönem ödevi bilgilerini sisteme girmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
e-okul Ö: ğrenci bilgilendirme sistemi öğrenci girişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN