Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Liselilerden kardeş okul projesi

Giriş Tarihi: 7.5.2015 12:38
Liselilerden kardeş okul projesi

Rotary 100. yıl Anadolu Lisesi Litvanya ziyaretini tamamladı.

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi 30 Nisan'da Litvanya'nın Kalvarija Gymnasia Okuluna misafir oldu. Öğretmen ve öğrenciler ziyaretlerini ve görüşmelerini tamamlayıp bugün yurda döndü.

Görüşmelerin temelinde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2011 yılında başlatılan " Kardeş Okul Projesi " Kapsamında Litvanya'daki Kardeş okula ziyarette çeşitli etkinliklere katılarak karşılıklı kültür ve eğitim bağlarını güçlendirmek süretiyle 7 gün misafir olundu.

Bu görüşmelere Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hayati Başar, Öğretmenlerden Semra Koçak, Nurcan Fidan, Ömer Han Çağlar ve 9 - 10 sınıf öğrencilerinden 11 öğrenci ve 3 öğretmen katıldılar.

Okul Müdürü Hayati Başar bu ziyaret hakkında şu açıklamalarda bulundu; Biz okul olarak bu görüşmeler sonucunda karşılıklı güzel birliktelik sağlayıp öğrencilerimizle birlikte kültür alışverişinde bulunduk. Çeşitli etkinliklere katıldık ve sunularla karşılaştırma ve değerlendirme şansı bulduk. Litvanya'da başkent Vilnius'da bulunan tarihi yerleri ziyaret ettik.

Okul olarak Litvanya'da ki eğitim sistemleri hakkında bilgiler aldık.

Litvanyalı kardeş okulumuz, öğrencilerimiz bizi çok misafirperver bir şekilde karşıladılar. Yapılan çalışmalarda ve gezilerde son derece yardımseverlerdi. Öğrencilerimiz Litvanya'da Litvanya'lı ailelerin yanında kaldılar ve orada Litvanya halkının yaşantılarını canlı olarak izlediler .Yine öğrencilerimiz öğrendikleri yabancı dili günlük yaşantılarında kullanma şansı yakaladılar ve bu sayede öğrencilerimizin kendilerine olan özgüvenleri de artmıştır. Öğrencilerimiz orada edindikleri deneyimleri hayat boyu unutmayacaklarını ve Litvanya'da gerçekten hoş vakit geçirdiklerini ifade ettiler. Aynı zamanda orada edindikleri deneyimlerini diğer arkadaşlarıyla paylaşacaklardır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liselilerden kardeş okul projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN