Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teknoloji çocuğunuzu terörist yapabilir

Çocuk odasına sokulan bilgisayarlarla gençlerin birçok tuzağa düşebileceğini söyleyen uzmanlar uyarıyor: "Çocuklarınız tek tuşla suça karışabilir. Bilgisayarı salona koyun"

Giriş Tarihi: 20.5.2015
Teknoloji çocuğunuzu terörist yapabilir
Teknoloji hayatı kolaylaştırdığı kadar bilinçsiz kullanıldığında büyük tehlikelere neden olabiliyor. Özellikle çocuk odalarına sokulan bilgisayar, internet ve cep telefonuyla gençler yabancı kişilerle iletişime geçebiliyor. "Odasındaki internetle, bilgisayar ve cep telefonuyla, çocuğu aslında 'sokakta sakın konuşma' diye uyardığımız yabancılarla baş başa bırakıyoruz" diyen Psikiyatrist Prof. Dr. Bengi Semerci velileri uyarıyor: "Çocuk, odasına soktuğumuz bu yabancıların tuzaklarıyla, terör örgütüne de katılabilir, uyuşturucu da satın alabilir. Bir tuşa basması yeter, o kadar basit. Bilgisayar mutlaka salonda durmalı."

TEKNOLOJİYİ MUTLAKA ÖĞRENİN

Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın düzenlediği söyleşide konuşan Semerci ailelere teknoloji kullanımı konusunda şu önerilerde bulundu:
Çocuğu çok dikkatli izlemek gerekiyor. Teknolojiyi tamamen yasaklamak mümkün olamıyor ama mutlaka sınır koyulmalı ve denetlenmeli.
Çocuğunuzu takip edebilmeniz için teknolojiye hâkim olmanız lazım. Bir oyunu çok seviyorsa oturun onunla oynayın.
Küçük yaştaki çocuğa tablet ya da akıllı telefon almayın.
İnternette para harcama konusuna çok dikkat edin. Özellikle uyuşturucu tuzağına düşebilir. Mesajlarını, bireysel hesaplarını kontrol çok önemli.
Okulda çocuğunuzun arkadaş çevresini bilin, yalnız mı değil mi kontrol edin, yaşadıklarını sizinle paylaşmasını sağlayın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknoloji çocuğunuzu terörist yapabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN