Mangala turnuvası yapıldı

2012 yılında, Ortaokullarda zeka oyunları seçmeli ders müfredatında yer almaya başlayan Mangala oyunu, artık ilkokullarda da oynanıyor.

Giriş Tarihi: 22.5.2015 15:59
Mangala turnuvası yapıldı
Yüzlerce yıllık geçmişi olan, geleneksel zeka ve strateji oyunumuz Mangala 2007 yılından bugüne Serdar Asaf Ceyhan öncülüğünde kurulan ekiple Türkiye'nin dört bir yanında yapılan organizasyonlarla yaygınlaştırılmaya devam ediyor. İlk Türkiye Mangala şampiyonası 2010 yılında İstanbul'da, 2. Türkiye Mangala Şampiyonası 2011 yılında Antalya'da, 3. Türkiye Mangala Şampiyonası ise 2014 yılında Eskişehir'de gerçekleştirilmişti. Bu yıl 4.sü düzenlenecek Mangala oyunu Türkiye şampiyonası için hazırlıklara başlayan ekip ilk önce ilçelerde, sonrasında il genelinde yapılacak turnuvalar için çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda, Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezi organizasyonuyla Gaziosmanpaşa ilçesi ilkokullar arası Mangala turnuvası Mustafa Yeşil İmam hatip Ortaokulunda, ilçelerden toplam 114 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.
İlk defa düzenlenen İLKOKULLAR arası Mangala turnuvasına katılan öğrencilerin heyecanlı olduğu gözlendi.

1.Gazipaşa İlkokulundan Ebubekir Kılıç
2.Cemal Gürsel İlkokulundan Ömer Yusuf Metin
3.Gazi Ahmet Muhtarpaşa ilkokulundan Ömer Faruk Bozyazı oldu.

Aynı gün, Gaziosmanpaşa ilçesi Ortaokullar arası Mangala turnuvası da ilçelerden toplam 82 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Çekişmeli geçen ORTAOKULLAR arası Mangala turnuvasında,
1.Şefkat Koleji'nden Batuhan Şimşek
2.Mustafa Yeşil İmam Hatip Ortaokulu'ndan Emir Özalp
3.Mustafa Yeşil İmam Hatip Ortaokulu'ndan Merve Sarı oldu.

Turnuvada dereceye giren öğrenciler ödüllerini, Gaziosmanpaşa ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube Müdürü Resul Deren, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Bülent Gökmen, Mustafa Yeşil İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Yılmaz Aytın ve Müdür yardımcısı Mükerrem Karanfiloğlu ile Preveze İlkokulu Müdürü Rıza Geren'den aldılar.

Turnuva'da dereceye giren öğrenciler yakın zamanda düzenlenecek İstanbul ortaokullar arası ve ilkokullar arası Mangala turnuvasında Gaziosmanpaşa ilçesini temsil etmeye hak kazandılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mangala turnuvası yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN