Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÖL sınav giriş yeri sorgulama-Açık Lise sınavları

AÖL sınav giriş yerleri açıklandı. 30-31 Mayıs tarihinde yapılacak olan Açık Lise sınavları için giriş yerinizi haberimizdeki link aracılığı ile öğrenebilirsiniz. 2015 AÖL 2. dönem sınav giriş yerleri ve ayrıntılar..

Giriş Tarihi: 27.5.2015 11:41
AÖL sınav giriş yeri sorgulama-Açık Lise sınavları
30- 31 Mayıs tarihinde yapılacak olan Açıköğretim Lisesi 2. dönem sınav giriş yerleri açıklandı. AÖL 2015 sınav giriş yerinizi öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Öğrenci numarası ve şifre ile Açık Lise snav giriş yerinizi öğrenebilirsiniz.

AÖL 2015 2. DÖNEM SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

SINAVDA ÖĞRENCİNİN BULUNDURMASI GEREKENLER

Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi (AÖL Bilgi Yönetim Sistemine girip alınacak),
Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da ehliyet, pasaport)
Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ,
Kurşun kalem ve silgi.

Dikkat: Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

SINAV YERİ DEĞİŞİKLİKLERİ

Öğrencilerimiz, Yeni Kayıt ya da Kayıt Yenileme işlemi sürecinde, internet sayfamızdan sisteme öğrenci no ve şifresiyle girerek, sınav yeri bilgilerini değiştirebilir. Ancak sınava yaklaşık 55 gün ve daha az bir süre kaldığında (Bu süre iş yüküne göre değişebilmektedir), öğrencilerimizin sistemden sınav yeri değişikliği yapma hakkı kaldırılmaktadır. Bu süreç içerisinde, Yeni Kayıt ya da Kayıt Yenileme işlemini yaptırmış ve sınav yerini belirlemiş öğrencilerimizden, mazeretleri dolayısı ile (deprem, sel vb. gibi doğal afetler, askerlik, zorunlu tayin) başka bir sınav merkezinde sınava girmek zorunda olanlar, mazeretlerini belgelemek kaydıyla, sınav tarihinden 2-3 gün önce, sınava girmek istedikleri yerdeki İl/İlçe Sınav Yürütme Kuruluna başvurmak suretiyle yedek salonlarda sınava girebilirler. Mazeret beyanı olmayan öğrencilerimiz yedek salonlarda sınava alınamazlar.

SINAV İTİRAZLARI


Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, sınav sonuçlarının www..meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) gün içinde dilekçeyle "Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne" yapılacaktır. Bu konudaki itirazlarınız için Açık Öğretim Lisesine başvurmayınız.

Sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına itiraz için aşağıdaki yolu izleyiniz.

1.Aşağıda sıralanan banka şubelerinden birine "MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat Programı" aracılığı ile 20 TL (KDV Dahil), sınav itiraz ücreti ödeyiniz.
»T.C. Ziraat Bankası Beşevler Şubesi - Ankara
»Vakıflar Bankası Ankara Şubesi - Ankara
»Halk Bankası Küçükesat Şubesi - Ankara
2.İtiraz edilen sınav adının belirtildiği dilekçeye, ödemiş olduğunuz sınav itiraz ücretinin banka dekontunu da ekleyerek "Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne" şahsen ya da posta yoluyla başvurunuz.
Sınav İtiraz Dilekçesi İçin İletişim Adresi

ADRES:
Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Teknikokullar/ANKARA
Sınav Sonuçları

Sınav sonuçları resmi web sitemizden duyurulmaktadır. Öğrencilerimiz öğrenci no ve şifreleri ile sisteme girerek sınav sonuçlarını öğrenebilmektedirler.

2015 SINAV TAKVİMİ


II. DÖNEM SONU SINAVLARI 30-31 Mayıs 2015
II. dönem sınav sonuclarının internette yayınlanması :04 Temmuz 2015
III. dönem kayıt yenileme işlemleri :06-08 Temmuz 2015

Öğrencilere sistem üzerinden ders seçme ve bilgi güncelleme işlemlerinin kapatılması :08 Temmuz 2015

III. dönem sınav giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması. 03 Ağustos 2015
III. DÖNEM SONU SINAVLARI 08-09 Ağustos 2015
2014-2015 eğitim-Öğretim yılı III. dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması. 18 Eylül 2015
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖL sınav giriş yeri sorgulama-Açık Lise sınavları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN