Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İKS öğrenci veli anketi girişi 2015

Giriş Tarihi: 27.5.2015 10:49
MEB İKS öğrenci veli anketi girişi 2015

e okul Mebbis iks veli ve öğrenci giriş sayfası; okullarda uygulanmakta olan ilköğretim kurumları standartları anketi velilerin standartlar hakkında görüşlerini almak için uygulanan bir ankettir.

e okul Mebbis iks veli ve öğrenci giriş sayfası; okullarda uygulanmakta olan ilköğretim kurumları standartları anketi velilerin standartlar hakkında görüşlerini almak için uygulanan bir ankettir.Ankete katılabilmek için sisteme girdikten sonra ekrana gelmiş olan seçeneklerden size uygun olanını işaretleyerek sayfanın sonlarında yer alan kaydet butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Tanımı Nedir?

Resmi okul öncesi eğitim kurumlarıyla talebelere yönelik olarak sunulan bütün eğitim hizmetlerine ait verilerin toplanıp analiz edilmesi ve ardından çıkan sonuçların değerlendirilmesi için geliştirilmiş sistemdir.

Sistem bütün okulların kullanmış olduğu MEBBİS üzerinde e okul destekli olarak geliştirilen bütün eğitim basamaklarında yer alan kişileri kapsayan ve her sene veri girişi yapabilecekleri bir sistem olarak kurgulanmıştır.

Sistem ilk kez 2010 senesinde uygulanmaya başlanmıştır. Sistem her sene güncellenerek yenilenmektedir. Sistemde sağlık, beslenme, güvenlik ve temizlik dallarında 3 adet standart yer almaktadır. Standartların içinde de 9 adet standart ile 39 adet alt standart yer almaktadır.

Standart alanları içerik bakımından eğitim yöntemi, öğrenme öğretim süreçleri, destek hizmetler gibi konuları kapsamaktadır.

Veri toplama işlemi bittikten sonra sonuçlar raporlanır. Ardından raporlar değerlendirilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB İKS öğrenci veli anketi girişi 2015
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN