Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin ilk mini konservatuvarı

Giriş Tarihi: 27.5.2015
Türkiye'nin ilk mini konservatuvarı

İTÜ Okulları müziğe yeteneği olan çocukları erken yaşta keşfetmek ve profesyonel eğitim vermek için Türkiye'nin ilk mini konservatuvarını açıyor

İlköğretim öğrencilerine doğru müzik eğitimi vermek için Türkiye'nin ilk mini konservatuvarı açılıyor. İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları'nın (İTÜ GVO) İTÜ Türk Müziği ve Devlet Konservatuvarı (TMDK) işbirliğiyle açacağı konservatuvar 2015-2016 EğitimÖğretim yılında eğitime başlayacak. Beylerbeyi Yerleşkesi'nde hizmet verecek konservatuvarda, küçük yaşta müziğe ilgisi olan öğrenciler için piyano, keman, çello, gitar, yan flüt, saksafon, bateri, ritim atölyesi, kanun, bağlama, kemençe, ney ve ses eğitimi verilecek. Bilimden sanata, spordan müziğe öğrencilerinin akademik ve sosyal gelişimine yönelik programlar uyguladıklarını belirten İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, "Konservatuvar ile çocuklarımızın erken yaşta müzikle tanışmasını amaçlıyoruz" dedi.

SERTİFİKA ALACAKLAR
28 hafta sürecek olan "Erken Yaşta Müzik Eğitimi" programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, İTÜ TMDK Erken Müzik Eğitimi Sertifikası'nın sahibi olacak. Konservatuvar eğitiminden İTÜ GVO'daki ilk ve ortaokul öğrencileri yararlanabilecek. İlkokul 1'inci sınıfta okuyan öğrenciler için hazırlık eğitimi verilecek. 2'nci sınıftan itibaren enstrüman eğitimine başlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin ilk mini konservatuvarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN