Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-Okul Karne Bilgileri Takdir Teşekkür Hesaplama

E-Okul veli bilgilendirme sisteminden karne bilgilerine ulaşmak artık çok kolay. E-Okul veli bilgilendirme sistemine haberimizden ulaşabilirsiniz. E-Okul karne bilgileri ve Takdir Teşekkür hesaplama hakkında tüm detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 9.6.2015 10:01
E-Okul Karne Bilgileri Takdir Teşekkür Hesaplama
E-okul yöntem bilgi sistemi ve veli bilgilendirme bilgi sistemi sayesinde oturduğunuz yerden öğrencinizin durumu hakkında detaylıca bilgi edinme şansına sahip olmuş oluyorsunuz. E -Okul yönetim bilgi sistemi ve veli bilgi sistemi aracılığı ile internet üzerinden çocuğunuzun durumu hakkında bilgi sahibi olmak için okula gitmenize gerek kalmadan öğrenciniz ile ilgili okul verilerine bu sistem üzerinden kolaylık ile erişebilirsiniz. Yönetim bilgi sistemi ve veli bilgilendirme sistemi ile hem veliler hem de okul yöneticileri bilgi kontrol etme ve bilgi edinme işlemlerini internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapabiliyorlar. Bilgileri yönetmek de bu sistem üzerinden kâğıt işlerine göre daha hızlı ve düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Bu yazımızda siz okuyucularımız için bu yazımızda sizlere bu hem okul idarecileri hem de velilerimizin sisteme nasıl giriş yapabileceğini ve bu sistemin sizlere faydalarının neler olduğunu detaylı bir şekilde ele alacağız. E-Okul yönetim bilgi sistemi ve veli bilgi sisteminin size sunduğu hizmetleri ve bu bilgi sistemine nasıl giriş yapıldığını bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden veliler öğrencilerinin okul durumu hakkında okula gitmeye gerek kalmadan ve veli toplantılarını beklemeden yalnızca internet ortamına dâhil olarak bilgi sahibi olabiliyorlar. Öğrencinizin okula devam durumu, not durumu, ders bilgileri, ders öğretmenlerinin öğrenci hakkında ki görüş ve şikâyetlerini ve günümüze dek almış oldukları belgelerini bu sistem sayesinde kolay ve oturduğunuz yerden görüntüleyebilirsiniz. Bu sistem sayesinde öğrencinizin sınav takvimi ve derslerine katılan öğretmenler hakkında bilgilerini de kolaylık ile öğrenme imkânına sahip olmuş oluyorsunuz. Bu sistem sayesinde özellikle çalışmakta olan zaman sıkıntısı çeken veliler çocuklarının eğitim ve öğretim durumunu ihmal etmemiş ve okul durumlarını birebir sadece interneti kullanarak öğrenmiş oluyorlar. Veli bilgilendirme sistemine dâhil olmak için e-okul resmi sitesine girişinizi yapmanız gerekmektedir. Bu sistemi kullanmanız için ilk önce e-Okul resmi sayfasını açmanız gerekiyor. Daha sonra açılan sayfada sizden öğrencinizin bilgileri istenilecektir. İlk olarak öğrencinizin T.C kimlik numarasını, okul numarasını ve sayfada ki resimde göreceğiniz rakam ve karakterleri giriniz. Daha sonra da sizin öğrenci velisi olduğunuzu onaylamak amacı ile size bazı bilgiler sorulacaktır. Bu bilgileri de doğru bir şekilde girip sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Girişi

E-Okul sistemi sayesinde okul idarecisi ve öğretmenler okul bilgi sistemi düzenlemelerini güncellemelerini kolaylıkla yapabiliyorlar. Bu düzenlemelerin en önemli faydası da yapılan karışıklıklar en aza indirgenmiş oluyor. Öğrencinin okula devam durumu, not durumu, sınavtarihleri gibi bilgilerin yanı sıra nakil işlemleri gibi birçok işlem bu sistem üzerinden kolaylık ile güncellenebiliyor. Eskiden kâğıt işlerinin yoğun tutulduğu sisteme göre bu sistem daha kullanışlı ve kullanıcıya kolaylık sağlayan elverişli bir sistemdir. İdareci ve öğretmenlere sağladığı bu kolaylık ile zaman ve kâğıt israfından tasarruf da edilmiş oluyor. Bunun dışında, ders programlarının düzenlenmesi ve öğretmen bilgileri gibi kısımlarda kolaylık ile bu sistem üzerinden yapılıp velilerin bilgilendirilmesi sağlanmış oluyor. Bu şekilde veli ve idareciler öğrencinin ders programına ve öğretmen bilgilerini de sistem üzerinden görmüş oluyor. Önceden öğrenci nakil işlemleri uzun süren yorucu bir durumken bu sistem üzerinden idarecilerin belge gönderimi ve onayı sayesinde öğrencilerin nakil işlemleri hızlı ve kolayca yapılıyor. Öğretmenlerin not girişi sayesinde öğrenciler ve veliler sınav sonuçlarına da bu sistem üzerinden erişiyor. İdareciler için E-okul yönetim bilgi sistemine giriş yapmak isterseniz e-Okul resmi ana sayfasına tıklayıp size ait kullanıcı adınızı, şifrenizi ve resimde gördüğünüz rakamları ilgili kısımlara eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeliniz. Girmiş olduğunuz size ait tüm bu bilgileri kontrol edip doğruluğundan emin olduğunuz takdirde "Giriş" seçeneğine tıklayıp sisteme girişinizi başarı ile gerçekleştirebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Okul Karne Bilgileri Takdir Teşekkür Hesaplama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN