Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmenlerin 2015 il dışı tayin başvuruları başladı

2015 yılı öğretmenler için isteğe ve zorunlu çalışmaya bağlı il dışı tayin başvuruları bugün başladı. İl dışı atama isteği yapmak isteyen öğretmenler elektronik başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. İl dışı tayin başvuru detayları için tıklayınız...

Giriş Tarihi: 10.6.2015 10:59 Güncelleme Tarihi: 10.6.2015 11:01
Öğretmenlerin 2015 il dışı tayin başvuruları başladı
İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME NASIL YAPILACAK?

İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 10-16 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacak; atamalar ise 18 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. Ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri de 19 Haziran 2015 tarihinden itibaren başlatılacak.

Öğretmenlerin, 2015 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri, Millî eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yapılacak.

Buna göre, zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2015 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

Atamalarda; üç yıllık sürenin hesabında, sözleşmeli öğretmenlik ve asker öğretmenlik dâhil, öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu ilde fiilen öğretmen olarak görev yaptıkları süreler dikkate alınacak.

İl DIŞI TAYİN BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacak.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmenlerin 2015 il dışı tayin başvuruları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN