Tarabya İngiliz Okulları ilk mezuniyet törenini yaptı

2013-2014 eğitim yılında "Dünya İnsanı Yetiştirme" vizyonuyla kurulan Tarabya İngiliz Okulları, sahibi olduğu küresel eğitim sisteminin ilk lise mezunlarını bu yıl verdi. Tüm mezunlarını başta İngiltere olmak üzere Amerika ve Avrupa'nın önde gelen saygın üniversitelerine yerleştirme gururunu taşıyan okul, bu başarıyı görkemli bir mezuniyet töreniyle Grand Tarabya Hotel'de sevilen sanatçı Murat Dalkılıç eşliğinde kutladı.

Giriş Tarihi: 16.6.2015 12:33 Güncelleme Tarihi: 16.6.2015 12:34
Tarabya İngiliz Okulları ilk mezuniyet törenini yaptı
Programın açılış konuşmasını yapan Tarabya İngiliz Okulları kurucusu Sn. Mehmet Gültekin; "Bu sene mezun olan tüm öğrencilerimi, tek tek kutluyorum ve İlk mezunlarımızın tamamının, başta İngiltere olmak üzere, dünyanın en iyi üniversitelerinden kabul almalarının mutluluğunu, onurunu yaşıyorum. Başarının parçası olmuş tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Kıymetli öğrencilerim, üniversite yıllarımda staj için gittiğim bir bankanın duvarında çok anlamlı bir yazı vardı, Diyordu ki; 'Bizim için zor diye birşey yoktur, imkânsız biraz vaktimiz alır'.

Unutmayın ki! Hayalleri olmayanların başarılarıda olmaz. Bu nedenle, Hayal edin, rüyasını görün, başarı sizindir... Göreceksiniz ki; başarı her yerde ve herzaman farkedilir ve ödüllendirilir."

Ardından mezunları ile gururunu dile getirmek için kürsüye gelen TBS okul müdüresi Sn. Janet Williams-İpek; "Şu anda karşınızda gülümseyen yüzlerinizin karşısında kendimi gururlu bir anne gibi hissediyorum. Bundan tam iki yıl önce okulumuzu açtığımızda güneşli bir günde yemyeşil kampüsümüzde bugünün geleceğini bilerek yola çıktık. Tüm öğretmenlerime ve öğrencilerime teşekkür ediyorum. Bugüne kadar öğrendiğiniz herşeyi daha ileriye götüreceğinize inancım tam. Bizim size öğrettiklerimizin yanı sıra, öğrencilerimin bana öğrettikleri için ayrıca teşekkür ederim.

Daha sonra sahneye 2015 mezunlarımızı davet eden Mrs. Williams-İpek törenin açılışını gerçekleştirdi. İskoç geleneksel kıyafeti ile iskoç tulumu müziği eşlinde tören alanına giriş yapan mezunlarımız sahneye alındılar. Herbiriyle ayrı ayrı gurur duyduğumuz mezunlarımız; Alen Arhanyan, Borgahan Gümüşsoy, Derin Can Azizof, Emir İhsan Özenir, Hakan Berke Subaşı, İlayda Çalış, Kasra Azarkish, Melad Yaqo Elia, Muhammed Ali Karadağ, Nur Sedef Karadağ ve Talat Atakan Güngör kendileri için özel ayrılan alana alındılar. Okul birincisi, mezunlar derneği başkanı ve ilk mezunlarımızdan Hakan Berke Subaşı, hem okul birinciliğini kutlamak hem de mezuniyet konuşmasını yapmak üzere kürsüye alındı. Hakan Berke Subaşı konuşmasında; "Hayatımdaki en doğru kararlardan biri oldu Tarabya İngiliz Okulları. Henüz bir kariyer planlaması yapmamış, hedeflerini belirlememiş bir öğrenciydim ta ki TBS'e gelene kadar. Burada geleceğimi ve hayallerimi yeniden yarattım.

Biliyorsunuz ağaç yaşken eğilir ve biz de bu ''yaş'' dönemimizde olabilecek en iyi eğitimden geçtik. Şuan yaşıtlarımızdan yüzlerce adım öndeyiz. Bunu devam ettirmek de bizim elimizde.

Seneye, 7. Sınıftayken hayalini kurduğum University of Manchester'a gidiyorum. Bunun en büyük nedenleri, TBS, azmim ve başarıya aç olmamdır.
Herşey için, Türkiye'nin ilk ve tek farklı eğitim sistemini yarattığı her anında hayatıma dair kazançlar sağladığımız okulumuzu kurduğu için Mehmet Bey'e ve saygıdeğer ailesine, öğretmenlerime, bu yolda beraber yürüdüğümüz okul arkadaşlarıma çok teşekkür ederim."

12 Haziran Cuma günü gerçekleşen mezuniyet organizasyon ile dünyanın seçkin üniversitelerine yerleştirdiği ilk mezunlarına diplomaları takdim edildi. Eğitim kariyerlerine yurtdışındaki üniversitelerinde devam edecek mezunlara diplomalarını BCCT (British Chamber of Commerce Turkey) yönetim kurulu başkanı Sn. Chris Gaunt takdim etti. Seramoni esnasında söz alan Mr. Gaunt Türkiye'nin eğitimde yükselen değerinin kanıtı olarak gösterdiği mezunları tek tek kutladı. Dünya üniversitelerine yerleşen öğrencileri tebrik eden Mr. Gaunt bu başarılarını kendileriyle paylaştı.

Daha sonra ilk mezunların isimlerinin yer alacağı TBS Mezun Armasına ilk ismi Hakan Berke Subaşı ismi çakıldı. Ve gecenin en eğlenceli kısmına geçildi. Sahneye ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç ve dans ekibi çıktılar. Harika bir performans sergileyen Murat Dalkılıç ile eğlenen mezunları ve onlara eşlik eden öğrenciler ve onların ailelerine muhteşem bir konser verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarabya İngiliz Okulları ilk mezuniyet törenini yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN