Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEB sorgulama

öğrenci girişi ile hangi bilgilere ulaşılabilir? MEB e okul öğrenci girişi nasıl yapılır? E okul öğrenci girişi yapmanız için yardımcı rehberimiz haberimizde.

Giriş Tarihi: 24.6.2015 10:52
MEB E Okul not sorgulama

Öğrencilerin okuldaki sınavları ile ilgili takibini yapabilmesi ve almasına gerek kalmadan tüm ders notlarını ve sınavlarını kolayca öğrenebilmesi için online olarak projesi geliştirilmiştir. Öğrenciler gibi velilerin de onlineolarak bilgi alabileceği sistem üzerinden tüm okul durumu kontrol edilebilmektedir.

E Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?


E okul sistemi üzerinden bilgi alınabilmesi için kişilerin e okul öğrenci girişi yapmasıgerekmektedir. E okul öğrenci girişi için her öğrencinin kendi bilgilerini girmesi gerekmektedir. Bu bakımdan ilk olarak T.C. kimlik numarası, ardından da okul numarası şifre olarak girilmesi gerekmektedir.

E okul öğrenci girişi yapıldıktan sonra ekranda bir menü açılacak ve öğrenci profili de görüntülenecektir. Bu bakımdan e okul öğrenci girişi yapılarak bu menü üzerinden seçim yapılması yeterli olacaktır. Menüde yer alan not, devamsızlık gibi sorgulamaları seçerek, ilgili işlemlerhakkında öğrencinin durumu görüntülenebilir.

MEB e okul öğrenci girişi yapan veliler de bu hizmetler sayesinde öğrencilerin okuldaki durumlarını kolay bir şekilde görüntüleyebilmektedir. Özellikle öğrencilerin velililerine söylemediği ve velilerin öğrenmek istediği not ve devamsızlık bilgileri içine okul öğrenci girişi yapılması yeterli olacaktır. Sürekli açık olan MEB e okul sayesinde, kişilerin istediği zaman giriş yaparak öğrencilerini kontrol etmesi mümkündür.

MEB e okul öğrenci girişi sunulan hizmetlerin yanında ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz bir hizmettir. Bu nedenle öğrencilerin giriş bilgilerinin bilinmesi yeterli olacaktır. Bilgilerin girilmesinin ardından haberde belirtilen adımları takip ederek bilgilere ulaşabilir ve e okul sistemi ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Okuldaki yönetici ve öğretmenler tarafından yapılan bilgi girişi ile birlikte okul sistemi güncel tutulurken, giriş yapan kişilerin de kolay bir şekilde bilgileri öğrenmesi ve öğrenciyi takip etmesi mümkün olmaktadır. Bu bakımdan e okul projesi yaşayan ve güncel veriler sunan bir sistemdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEB E Okul not sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN