Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LYS sonuçları açıklandı

Yaklaşık 1 milyon öğrenciyi ilgilendiren LYS sonuçları dün açıklandı. ÖSYM sahte hesap uyarısı yaptı: Uzantılı hiçbir web adresine kimlik bilgilerinizi girmeyin

Giriş Tarihi: 1.7.2015
LYS sonuçları açıklandı
1 Milyona yakın adayın ter döktüğü Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) tamamlandıktan 9 gün sonra açıklandı. ÖSYM sonuçları dün açıkladı. Adaylar LYS sonuçlarını, kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin "http://sonuc. osym.gov.tr" adresinden öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. ÖSYM Twitter hesabından yaptığı paylaşımla adayları sahte hesaplardan giriş yapmaması konusunda da uyardı. Açıklamada şöyle denildi: "Değerli Adaylar, http://osym.win9. ws/lys2015.xhtml gibi sahte hesaplardan giriş yapmayınız ve kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız! Merkezimiz sitesi http://www.osym.gov.tr olup, gov.tr uzantılı olmayan hiçbir adrese giriş yapmayınız, kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız! Merkezimize ait olmayan hesaplardan kimlik bilgileri paylaşıldığında yasal sorumluluğun kişilere ait olacağını unutmayınız!"


KAYITLAR BU YIL AĞUSTOSTA

Her adayın sınav sonuç belgesinde ham puanlarla ve Ortaöğretim Başarı Puanının (OBP) eklenmesi ile 12 farklı yerleştirme puanı bulunacak. Adaylar istedikleri bölümleri sınav sonuçlarında yer alan yerleştirme puanlarına göre yapacak. Öte yandan bu yıl ki üniversite kayıtları da daha erken bir tarihte alınmaya başlanacak. YÖK, üniversitelere kayıt ve ek yerleştirme başvuru tarihlerinde değişiklik yaptı. Eylül ayında başlayan kayıt tarihleri bu yıl 3-7 Ağustos 2015 olarak belirlendi. Ekim ayında alınan ek yerleştirme başvuru tarihleri de 17-21 Ağustos 2015 tarihlerine çekildi. Ek yerleştirme kayıt tarihleri ise 31 Ağustos 2015 ile 04 Eylül 2015'te yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LYS sonuçları açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN