Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merakla beklenen sonuçları belli oldu - sonuç sorgulama ekranı

Giriş Tarihi: 30.6.2015 17:01 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 10:02
Merakla beklenen LYS sınav sonuçları belli oldu - ÖSYM sonuç sorgulama ekranı

Merakla beklenen sonuçları açıklandı. sonuçlarına 'nin aşağıdaki internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Adaylar LYS sonuçlarını, kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin ''http://sonuc.osym.gov.tr'' adresinden öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

LYS sınav sonuçlarını az önce açıkladı. LYS HAKKINDA SON BİLGİLER

ÖSYM LYS sonuçları için ÖSYM giriş sayfası üzerinden adayların TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM Aday Şifreleri'yle birlikte LYS sonuçlarını görmek için sisteme doğru giriş yapmaları gerekiyor. Adayları LYS sonuçları için ÖSYM'den ayrıca bir sonuç belgesi gönderilmeyecek.

ÖSYM'DEN UYARI

ÖSYM Twitter hesabından yaptığı paylaşımla adayları sahte hesaplardan giriş yapmaması konusunda uyardı. Açıklamada şöyle denildi:
"Değerli Adaylar, http://osym.win9.ws/lys2015.xhtml gibi sahte hesaplardan giriş yapmayınız ve kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız! Merkezimiz sitesi http://www.osym.gov.tr olup, gov.tr uzantılı olmayan hiçbir adrese giriş yapmayınız, kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız! Merkezimize ait olmayan hesaplardan kimlik bilgileri paylaşıldığında yasal sorumluluğun kişilere ait olacağını unutmayınız!"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merakla beklenen LYS sınav sonuçları belli oldu - ÖSYM sonuç sorgulama ekranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN