Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin ilk gün oturumları başladı

lik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen 'nin genel kültür ve genel yetenek testlerinin yer aldığı sabah oturumları başladı.

Giriş Tarihi: 4.7.2015 11:19 Güncelleme Tarihi: 4.7.2015 11:20
KPSS'nin ilk gün oturumları başladı
lik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın () genel kültür ve genel yetenek testlerinin yer aldığı sabah oturumları başladı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen sınav, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da saat 9.30'da başladı. Sınavın, sabah oturumunda genel yetenek ve genel kültür testlerinden 60'ar sorunun cevaplandırılması için 120 dakika verildi. Genel kültür ve genel yetenek testlerini tüm adayların cevaplaması gerekiyor.

Adaylar, kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınavın başlama saatinden önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulundu. Adaylar, sınav salonuna giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı veya pasaportları kontrol edilerek alındı. Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemlerinin ardından salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okudu, ilgili oturumda cevaplanacak test için kullanılacak sınav evrakıyla içinde kalem, silgi bulunan kutular dağıtıldı.

KPSS'nin öğleden sonra yapılacak eğitim bilimleri testi ise saat 14.00'te başlayacak. Adaylara 80 soru için 100 dakika süre verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS'nin ilk gün oturumları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN